Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Скільки платять за лікарняних по вагітності

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: лікарняний

  Працюючі жінки при виході у відпустку по вагітності і пологах отримують допомогу.

  5025_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  Підставою для призначення допомоги є листок непрацездатності, сформований на підставі медичного висновку. Про це пише Пенсійний фонд.

  Лікарняний, зазвичай, видається з 30 тижня вагітності.

  Проте жінки, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (1-3 категорія), можуть піти у декретну відпустку раніше – з 27 тижня вагітності.

  Оплачувана відпустка надається тривалістю:

  126 календарних днів (70 днів до пологів і 56 після), а в разі ускладнень під час пологів або народження двох чи більше дітей – додатково надається 14 календарних днів відпустки;

  180 календарних днів (90 до пологів і 90 після) для жінок, віднесених до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

  Який розмір допомоги
  Допомога по вагітності і пологах надається у розмірі, який компенсує 100% середньої зарплати.

  Розмір допомоги за один день декретної відпустки обчислюється шляхом ділення заробітку за останні 12 місяців, що передують місяцю настання страхового випадку, на кількість календарних днів перебування у трудових відносинах.

  Розмір виплат жінок-підприємниць залежить від величини єдиного соціального внеску, який вони сплачували протягом останнього року.

  Важливий момент: у розрахунковому періоді (12 місяців) не враховуються календарні дні, які не відпрацьовані з поважних причин.

  Йдеться про:

  тимчасову непрацездатність;

  відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком;

  відпустку без збереження зарплати;

  призупинення дії трудового договору у зв'язку з військовою агресією РФ проти України.

  Сума допомоги по вагітності і пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розмір максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески. Та не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

  Наразі максимальний розмір допомоги для жінок, що працюють, становить 100 500 грн на місяць (15 мінімальних заробітних плат), а мінімальний – 6 700 грн на місяць.

  Скільки розглядаються документи
  Документи для призначення допомоги по вагітності та пологах розглядаються не пізніше трьох робочих днів з дня їх надходження (через сім днів після відкриття лікарняного).

  Як і інші лікарняні, "декретні" виплачуються роботодавцями працюючим жінкам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми