Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Росія перестає заробляти на валюті

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: росія, валюта

  Надлишок валюти від експорту сировини, з якою російська економіка жила майже весь 2022 рік, відходить у минуле. За підсумками четвертого кварталу чистий приплив валюти до рф скоротився в 1,5 раза, до $31,4 млрд. Про це пише Moscowtimes.

  0521_c72ae6c4ab275e66875025827611b4e1.jpg (32.15 Kb)


  У грудні зайвої валюти в країні взагалі практично не залишилося: профіцит платіжного балансу впав до мізерних $1,7 млрд. Порівняно з листопадом (понад $10 млрд) показник скоротився в 6 разів, а якщо порівнювати з жовтнем — майже в 12 разів.
  Головна причина — це падіння доходів від експорту: світові ціни на нафту знизилися, а на російські барелі рухнули. Якщо восени сорт Urals продавали дорожче за $70 за бочку, то в грудні це було вже $50, а в січні — менше $40. Знижка до Brent, таким чином, стала майже дворазовою.
  «Зниження цін на енергоносії, посилене дисконтами на Urals, позбавило російську економіку $20 млрд експортної виручки», — пише видання.
  Ситуація погіршується значно швидше за прогнози, пишуть аналітики Goldman Sachs. Крім нафти, яку російські компанії змушені продавати за півціни, далося взнаки різке скорочення експорту газу, зазначає Росбанк: за підсумками року «Газпром» прокачав до Європи та Туреччини лише 85 млрд кубометрів — мінімальний обсяг з останніх років СРСР.
  Крім того, мабуть, наприкінці року різко збільшився імпорт — це прискорило відтік валюти  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми