Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чому українці кинулися масово купувати долари

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: валюта

  За останній місяць українці купили на понад 100 мільйонів доларів більше валюти, ніж у грудні 2022 року. Крім того, обсяг купівлі у січні є максимальним за останні роки. За даними від НБУ, у січні 2023 року населення України продало банкам готівкової та безготівкової валюти на 1 227,9 мільйона доларів. А купило — 1 791,9 мільйона доларів.

  2510_105422.jpg (79.44 Kb)


  Відповідно, порівняно з груднем, коли населення купило 463,7 мільйона доларів, то у січні цю суму перевищили на понад 100 мільйонів доларів.

  Такий обсяг купівлі долара став максимальним за останні роки. Схожі цифри були зафіксовані лише у квітні 2021 року. Тоді українці купили валюти на майже 546 мільйонів доларів.

  За розрахунками, більш ніж половина попиту у січні, а це 370,5 мільйона доларів, припало на безготівкову валюту, яку українці купують у банках за курсом, близьким до офіційного.

  Крім того, за весь 2022 рік українське населення продало валюти на 14 461,4 мільйона доларів, а купило на 15 341,5 мільйона доларів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми