Фінанси. Гроші. Валюта, Асоціація з ЄС Автор: RomanK Друкувати

Вступ України в ЄС: чи відмовимся від гривні на користь євро

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: ЄС

  Україна після майбутнього вступу до Європейського Союзу ще довго не буде готова до переходу з гривні на єдину європейську валюту.

  3861_864.jpg (38.55 Kb)

  Для нашої країни буде за краще мати власну валюту й незалежну монетарну політику. Про це в інтерв'ю "Економічній правді" розповів заступник голови Національного банку України (НБУ) Сергій Ніколайчук.

  Його оцінки ґрунтуються на досвіді інших країн, які приєдналися до ЄС.

  Зокрема, Ніколайчук порівняв ситуацію у Греції та Португалії із ситуацією у Чехії та Польщі. Перші перейшли на євро та зіткнулися із серйозними проблемами у монетарній сфері.

  Водночас Чехія та Польща залишили власні валюти, хоча ще десятиліття тому планували перехід на євро. Їхня система виявилася стійкішою, ніж у Греції та Португалії, тому тепер країни Східної Європи не поспішають вступати в єврозону.

  Більше того, за словами Ніколайчука, за останні 9 років Україна досягла прогресу у власній монетарній політиці. Це сталося після набуття Нацбанком інституційної незалежності після 2014 року.

  "Тому, мені здається, не варто поспішати у напрямі відмови від власної валюти та автономної монетарної політики... Для нашої країни мати власну валюту, автономну монетарну політику – це радше благо, ніж недолік", – резюмував Ніколайчук.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми