Фінанси. Гроші. Валюта, Асоціація з ЄС Автор: RomanK Друкувати

Вступ України в ЄС: чи відмовимся від гривні на користь євро

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: ЄС

  Україна після майбутнього вступу до Європейського Союзу ще довго не буде готова до переходу з гривні на єдину європейську валюту.

  3861_864.jpg (38.55 Kb)


  Для нашої країни буде за краще мати власну валюту й незалежну монетарну політику. Про це в інтерв'ю "Економічній правді" розповів заступник голови Національного банку України (НБУ) Сергій Ніколайчук.

  Його оцінки ґрунтуються на досвіді інших країн, які приєдналися до ЄС.

  Зокрема, Ніколайчук порівняв ситуацію у Греції та Португалії із ситуацією у Чехії та Польщі. Перші перейшли на євро та зіткнулися із серйозними проблемами у монетарній сфері.

  Водночас Чехія та Польща залишили власні валюти, хоча ще десятиліття тому планували перехід на євро. Їхня система виявилася стійкішою, ніж у Греції та Португалії, тому тепер країни Східної Європи не поспішають вступати в єврозону.

  Більше того, за словами Ніколайчука, за останні 9 років Україна досягла прогресу у власній монетарній політиці. Це сталося після набуття Нацбанком інституційної незалежності після 2014 року.

  "Тому, мені здається, не варто поспішати у напрямі відмови від власної валюти та автономної монетарної політики... Для нашої країни мати власну валюту, автономну монетарну політику – це радше благо, ніж недолік", – резюмував Ніколайчук.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми