Фінанси. Гроші. Валюта, ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

В Україні катастрофічна проблема з боргами за комуналку

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: борги, комуналка

  Деякі українці звикли накопичувати борги за комунальні послуги, але через війну проблема з боргами стала катастрофічною. Так, станом на 1 грудня 2022 року за житлово-комунальні послуги заборгували 35,35 мільярда гривень.

  8941_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)


  Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк з посиланням на дані Обласної військової адміністрації та Київської міської військової адміністрації.
  Він зазначив, що за місяць сума заборгованості зросла на 2,2 млрд грн.
  За які послуги українці заборгували найбільше
  За інформацією депутата, борг виглядає так:
  опалення та гаряча вода — 24,4 млрд грн;
  водопостачання — 7,4 млрд грн;
  управління багатоквартирним будинком — 2,21 млрд грн (цифра з репрезентативної вибірки найбільших компаній з управління багатоквартирними будинками);
  вивіз сміття (поводження з побутовими відходами) — 1,28 млрд грн.
  Заборона на стягнення боргів за комуналку
  У зв’язку з повномасштабною війною частина українців виїхала за кордон задля безпеки, а громадянам, що залишилися, було важко оплачувати комунальні послуги через фінансові труднощі. Але наприкінці серпня 2022 року в Україні набув чинності закон, яким заборонялося стягувати заборгованість за житлово-комунальні послуги в період дії воєнного стану.
  Згідно з документом, заборонено стягувати заборгованість за житлово-комунальні послуги з таких категорій українців:
  Тих, хто мешкає у територіальних громадах, розташованих у районах проведення військових (бойових) дій.
  Ті, що перебувають або перебували в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) відповідно до переліку, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
  Стягувати борги за житлово-комунальні послуги також заборонено за нерухомим майном, яке є місцем постійного проживання фізичної особи та було знищено чи пошкоджено внаслідок військових (бойових) дій.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми