Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Чи очікуються зміни курсу долара навесні

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: курс долара

    Значні зміни курсу не прогнозуються, коридор залишиться в районі 39-41,5 гривень за долар.

    7921_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


    У найближчий тиждень з 20 по 26 лютого глобальні зміни в курсі долара в Україні не очікуються. Він торгуватиметься в межах від 39 до 41,5 гривні за одиницю. Аналогічні показники очікуються в березні.

    Таким прогнозом в розмові з OBOZREVATEL поділився директор департаменту казначейства Cominbank Герман Марченко. За його словами, є кілька факторів, які впливають на стабільність курсу. Сюди відноситься помірна інфляція. За півтора місяці 2023 року вона "склала менше 1%".

    Ще один позитивний фактор — баланс між попитом і пропозицією на готівкові долари. Досягти рівноваги вдалося за рахунок депозитних програм з конвертації та вчасно проведених валютних інтервенцій.

    А доповнюється це щомісячною міжнародною допомогою в розмірі до 4 мільярдів доларів. Кошти від західних партнерів дозволяють "покривати різницю між бюджетними доходами і витратами". До інших позитивних факторів стабільності курсу Марченко відніс офіційний курс валют і контроль ставки НБУ; надходження "експортної валюти" від зернової угоди; допомога у військовій та енергетичній сферах від інших держав; титанічні зусилля ЗСУ в боротьбі з ворогом.

    Чи очікуються зміни курсу навесні
    Марченко вважає, що в наступні 1,5-2 місяці глобальні коливання курсу малоймовірні. Є кілька факторів, на які спирається експерт у своєму прогнозі.

    Помірний рівень інфляції. "З початку року (за 2 місяці, — ред.) сукупно може скласти трохи більше 1,3-1,8%", — нагадав банкір.
    Наповнення державного бюджету завдяки партнерам. Щомісячна макрофінансова допомога в розмірі 4 мільярдів доларів продовжить надходити.

    Утримання Нацбанком облікової ставки на рівні 25%, офіційний валютний курс, баланс між попитом і пропозицією на готівковий долар.
    "З початку 2023 року в Україні створені більш-менш оптимальні економічні умови як для воєнного стану — для збереження стабільності та прогнозованості валютного ринку тимчасово. Крім того, в лютому була сформована прийнятна в умовах війни "курсова межа" на найближчі 1,5-2 місяці: курс готівкового долара буде перебувати в межах 39,5-41 грн/долар", — додав Марченко.

    Банкір вважає, що загострення бойових дій у березні може посилити тиск на курс. Але за рік повномасштабної війни ринок виробив стійкість до таких стресів. У зв'язку з цим прогнозується, що "курсові межі готівкового долара будуть постійними — в [районі] 39,5-41 грн".

    Курс долара: актуальна інформація
    Вчора, 18 лютого, курс гривні до долара в банківських обмінниках Києва зміцнився на 5 копійок — до 39,95 грн за одиницю. А при продажу можна було в середньому виручити 39,5 грн.

    Сьогодні, 19 лютого, спостерігаються аналогічні показники. На чорному ринку курс трохи відрізняється. Там купують по 39,8 грн і продають по 39,9 грн.

    Раніше керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій заявляв, що поки не спостерігаються фактори, які могли б значно вплинути на котирування до кінця зими.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть  ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми