Збитки України від початку повномасштабної війни, яку розгорнула країна-терористка Росія, сягають $500-750 млрд. Агресор лише інфраструктури зруйнував на $138 млрд.
Збитки України під час війни
Збитки України загалом становлять близько $600-750 млрд (23,7 трлн грн). Такі цифри озвучував прем'єр-міністр Денис Шмигаль на спільній прес-конференції з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.
"Якщо ще туди додати непрямі втрати, коли у вас, наприклад, зруйнувався будинок, а те, що в результаті цього у вас зруйнувалося життя – це не враховується в прямих втратах. Або візьмемо втрачений бізнес. Або спосіб життя, або вам потрібно було переїхати і будувати з нуля життя в іншому місці – такі втрати не враховуються. Якщо такі втрати врахувати, це буде близько $500-750 млрд", – сказав він.
Інфраструктура
Сума прямих задокументованих збитків, завданих інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення, – $137,8 млрд (за вартістю заміщення). Про це свідчать дані КШЕ. Однак це цифри станом на грудень 2022 року, тому реальні цифри можуть бути значно більшими.
Збитки від руйнувань житлового фонду оцінюються у $54 млрд. За понад десять місяців війни загалом пошкоджено або зруйновано 149,3 тис. житлових будинків, серед яких:
131,4 тис. приватних будинків;
17,5 тис. багатоквартирних будинків;
280 гуртожитків.
Також в Україні було зруйновано або пошкоджено 150 мостів чи мостових переходів. Із них 78 уже відновлено.
Окрім того, росіяни повністю зруйнували в Україні майже 200 медичних закладів, розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Глава міністерства додав, що від початку повномасштабної війни пошкоджено 1218 закладів охорони здоров’я. Зокрема, 540 лікарень зруйновані частково, а 173 – повністю.
Заклади освіти
З початку повномасштабного вторгнення в Україні пошкоджено або зруйновано понад 3 тис. закладів освіти. Прямі втрати сягають $8,6 млрд (340,5 млрд грн). Із 3 тис. пошкоджених унаслідок агресії РФ заклади:
1,4 тис. – середньої освіти;
865 – дошкільної освіти;
505 – вищої освіти.
Заклади культури, спорту та релігії
Загалом окупанти зруйнували 1327 обʼєктів культури, спорту та релігії, прямі збитки становлять $2,2 млрд (87,1 млрд грн). Було знищено:
907 закладів культури;
168 спортивних закладів;
157 обʼєктів туризму;
95 релігійних обʼєктів.
Бізнес
Втрати промисловості та підприємств становлять $13 млрд (514,8 млрд грн). Пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 109 великих і середніх підприємств. Також через бойові дії пошкоджені чи зруйновані:
84,3 тис одиниць сільгосптехніки;
31 інтернат;
44 соціальних центри;
близько 3 тис. магазинів;
593 аптеки;
близько 195 тис приватних легкових авто;
14,4 тис. одиниць комунального транспорту;
595 адмінбудівель державного та місцевого управління.
Екологія
Державна екологічна інспекція України з початку повномасштабної війни зафіксувала понад 2,3 тис. випадків завдання шкоди довкіллю на суму близько 1,9 трлн грн.
"Держекоінспекція зафіксувала уже 2303 випадки шкоди, завданої довкіллю. На сьогодні розрахунки ведуться за чотирма напрямами. Зокрема, сума збитків через забруднення та засмічення земель становить понад 845 млрд грн, атмосферного повітря – 998 млрд грн, водних об’єктів – 56 млрд грн. Загальна сума збитків – близько 1,9 трлн грн", – заявив заступник начальника управління екологічного контролю та методології Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Ставнійчук під час брифінгу.
Скільки українців (цивільних) вбито?
В Україні з 24 лютого загинуло вже 7199 цивільних. Такі цифри озвучують в ООН. Проте в організації підкреслюють: фактичні цифри значно вищі, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, було відкладено.
В ООН зазначили, що багато звітів все ще очікують підтвердження. Це стосується, наприклад, Маріуполя Донецької області, Лисичанська, Попасної та Сєвєродонецька Луганської області, де є повідомлення про численні жертви серед мирного населення.
За наявною інформацією, в Україні загинуло:
2888 чоловіків;
1941 жінка;
226 хлопчиків;
180 дівчаток;
32 немовляти;
1932 дорослих, стать яких поки що невідома.
Скільки українців виїхало?
Станом на початок грудня із України за кордон виїхало більш як 14,5 млн громадян (після 24 лютого). Про це написав у своєму Facebook уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
"Цифра, на яку ми орієнтуємося – приблизно 8 млн людей. Ці дані оприлюднені ООН станом на 3 січня. Це та частина людей, яка знаходиться за кордоном. Взагалі перетинів кордону було дуже багато, мова йшла навіть про 18 млн людей, але ж велика частина все одно поверталася. І зараз за кордоном перебуває близько 8 млн українців", – зазначив фахівець.
18 лютого на Безпековій конференції в Мюнхені віце-президентка США Камала Гарріс офіційно заявила, що США встановили факти воєнних злочинів, які Росія вчинила в Україні з перших днів повномасштабної війни.