Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У кого не відбиратимуть гроші за борги

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: боржники

    В Україні можуть заборонити стягувати та накладати арешт на отримані як допомогу кошти боржників-фізичних осіб із вразливих категорій громадян. Очікується, що це допоможе захистити їх у складній фінансовій ситуації, а також полегшити цю саму ситуацію.

    5963_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

    Про це повідомили в Мінреінтеграції. Там зазначили: відповідний законопроєкт уже підтримав уряд.

    "Законодавча ініціатива від уряду пропонує накласти заборону у сфері виконавчих проваджень на період воєнного стану. І 30 днів після його припинення", – йдеться у повідомленні.

    У кого не відбиратимуть гроші

    Згідно з документом, державним та приватним виконавцям можуть заборонити стягувати та накладати арешт на кошти боржників-фізичних осіб, якщо ті отримали їх як цільову допомогу від громадських організацій. А крім того, від:

    благодійних організацій;
    міжнародних.
    Також норма поширюватиметься на допомогу на проживання, що виплачується внутрішньо переміщеним особам (ВПО).

    "Не можна у людини забирати останнє, стягувати кошти, які часто є єдиним джерелом для існування найбільш незахищених. Це потрібно усвідомлювати", – зазначили у міністерстві.

    У пенсіонерів можуть забирати до 50% виплати

    Водночас в Україні існують законні підстави, щоб урізати пенсійні виплати на 20% чи 50%. Зокрема, відібрати частину пенсії можуть у пенсіонерів-боржників.

    У такому разі кошти автоматично спрямують на оплату боргу. Як зазначено в законах "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (ст. 50) та "Про виконавче провадження" (розділ 9), йдеться про такі види заборгованості:

    за кредитними зобов'язаннями перед банками та іншими фінустановами;
    щодо виплати аліментів;
    зі штрафів за порушення правил дорожнього руху;
    щодо рішень про відшкодування збитків;
    повернення зайвих сум заробітної плати у передбачених законом випадках.
    Рішення про зменшення розміру пенсії ухвалює суд, виконавча служба або приватний виконавець. Утримання встановленої суми здійснює Пенсійний фонд України (ПФУ). Пенсію можуть урізати або на 20%, або на 50% – це залежить від виду порушення та санкцій за нього.

    Крім того, виплати можуть урізати пенсіонерам, які працевлаштувалися і не повідомили про це протягом 10 днів до Пенсійного фонду. У такому разі може виникнути так звана переплата пенсії, тобто виплата більшого розміру, ніж це передбачено, адже працевлаштування пенсіонера впливає на його право на отримання доплат, надбавок та підвищення.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми