Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Що буде з валютою найближчим часом - прогноз банкіра

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: курс валют

  Експерт переконаний, що підстав для стрибків курсу валют в Україні на сьогодні немає.

  9456_1807580.jpg (61.83 Kb)


  Кінець лютого і початок березня ознаменуються збереженням "курсової рівноваги" в Україні. За прогнозами, готівковий курс долара продовжить утримуватися на рівні в 39,5-40,5 грн.

  Про це заявив директор департаменту казначейства Cominbank Герман Марченко, пише "Обозреватель". За його словами, стабільність на валютному ринку "триватиме й надалі", вартість долара не буде кардинально змінюватися.

  "З початку року валютний ринок у здоровому сенсі жвавий, про це свідчать помірні курсові коливання в обмінних пунктах. Водночас, за всіма ознаками, протягом наступного тижня збережеться "курсова рівновага". Зараз немає вагомих підстав ані для різкого зміцнення гривні, ані для її падіння", - сказав Марченко.

  Банкір зазначив, що незначне зміцнення гривні до долара в лютому (у межах 0,5%) стало можливим завдяки кільком факторам, серед яких - помірні темпи інфляції та збалансований бюджет.

  Останньому, зазначає Марченко, допомогла міжнародна фінансова допомога. За січень-лютий поточного року Україна отримала 3 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС і 1 млрд доларів грантової допомоги від США.

  "Однак у такої тенденції також є економічно обумовлені межі: верхня планка курсу втримається на рівні 40,5 грн/долар, а нижня - на рівні 39,5 грн/долар. Це сьогодні коридор "міцної" гривні", - пояснив експерт.

  Марченко переконаний, що підстав для стрибків курсу валют в Україні на сьогодні немає.

  "З 27 лютого по 5 березня, попри можливі незначні курсові коливання на готівковому ринку в межах 0,5 грн/долар, курс залишатиметься на рівні 39,5-40,5 грн", - прогнозує банкір.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми