Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Поради з інвестицій для України

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: інвестиції

    Інвестиції в Україні — не дуже поширене заняття. Якщо українці й інвестують, то, переважно, у депозити. Проте це — не єдиний варіант, як примножити свої кошти.

    4453_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Що допоможе зберегти кошти, а на чому навіть вдасться заробити — розповіла Ксенія Губанова, сертифікована експертка з фінансів, інвесторка, засновниця онлайн-школи «Be Investor», на Female Freedom Forum, що відбувся у Києві 4 березня.
    «Ви можете вкладати у депозити або облігації — але це ви просто збережете свої гроші. Заробити на цьому неможливо, хіба лише у кращому випадку — вам вдасться покрити інфляцію», — каже експертка.
    Нерухомість
    Українці досить часто обирають нерухомість як інвестицію. Однак інвесторка назвала кілька проблем цього інструменту:
    перша — великий капітал.
    Вам потрібно одразу 50-70 тис. доларів, аби купити квартиру. Проте не всі мають стільки грошей одразу, аби відразу їх витратити на придбання нерухомості;
    друга — ліквідність.
    Це означає, що якщо вам треба буде «витягнути» ці гроші, ви не зможете їх отримати одразу ж. Для продажу нерухомості треба або багато часу, або знижувати вартість, аби швидше привабити покупця;
    третя — тенденція на спад дохідності нерухомості.
    За словами експертки, якщо ще 20 років тому ви могли купити квартиру за 20 тис. доларів і здавати її за 200 доларів на місяць, то окупність цієї квартири була у середньому 7-8 років. Але зараз українці купують за 100 тис. доларів, здають за 500 доларів на місяць — тобто окупність збільшилася до 15-20 років.
    Золото
    «Золото — це такий інструмент, який не примножить ваш капітал. Він просто допоможе зберегти та захистити у турбулентні часи, як 2022 рік. Золото завжди зростає, коли ринки падають — на цьому ви можете усереднити падіння свого інвестпортфеля», — порадила Губанова.
    Куди інвестувати в Україні
    "Зрозуміло, що Україна перемогла у війні. Питання лише у тому, на яких кордонах закінчиться ця війна. Проте країна Україна й надалі буде існувати.
    Наші євробонди зараз продають із дисконтом 80%. Ризики певні є, але якщо у вас є час, ви можете на цьому заробити. Навіть якщо буде дефолт, хоч у нього я не вірю, нам не пробачать увесь борг повністю, Україна все одно буде його сплачувати. Але купуючи за 200 доларів те, що коштує 1000 доларів, ви будете в плюсі у три-чотири рази", — розповідає Губанова.
    На думку експертки, також вигідно зараз можна вкласти кошти в акції найбільшого експортера пшениці та соняшникової олії — компанії Kernel.
    «Акція Kernel зараз коштує 3 долари, але вона генерує прибуток у вигляді 5 доларів за рік.Тобто ви купуєте зараз акції компанії і за рік маєте її окупність, у той час, як Tesla окуповується 57 років... Ідея така, що після закінчення війни, Kernel поверне свою вартість», — ділиться досвідом інвесторка.
    Ще одна компанія, до акцій якої радить придивитися Губанова — МХП, що є українським експортером курятини.
    «Зараз ця компанія дуже втратила у ціні, але вона має тільки активів на майже 4 млрд доларів — це все заводи, землі, техніка. А вся компанія зараз коштує на ринку 300 млн», — зазначила Губанова.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми