Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Яку суму перерахував світ в Україну у 2022-му

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: переказ коштів

    Загалом у 2022 році, за попередніми даними, в Україну з усього світу було перераховано 13 млрд дол. США в еквіваленті, включаючи перекази через офіційні канали — банки, міжнародні системи грошових переказів, поштові відділення, та неофіційні — шляхом передавання грошей із рук в руки.

    86_105422.jpg (79.44 Kb)

    Про це свідчать дані Національного банку України.
    У 2022 році системи переказу коштів активно використовувалися як для переказів у межах України, так і для отримання переказів з-за кордону. Діяльність на території України у 2022 році здійснювали 37 систем переказу коштів, з яких 28 — створені резидентами та 9 — нерезидентами (чотири системи зі США, дві — з Великобританії, по одній — з Грузії та Канади)", — сказано в повідомленні.

    Обсяг внутрішньодержавних переказів
    Обсяг внутрішньодержавних переказів, здійснених через системи переказу коштів, становив 292,6 млрд грн (8 500,4 млн дол. США в еквіваленті) за травень — грудень 2022 року (на початку повномасштабного вторгнення, у лютому — квітні 2022 року, подання статистичної звітності щодо діяльності систем переказу коштів було призупинено). Це на 51,1 млрд грн, або на 21%, більше, ніж за аналогічний період 2021 року.

    Лідером за сумою переказів у межах України була система переказу коштів «NovaPay» (45,0% усіх внутрішньодержавних переказів). Середня сума одного переказу в межах України становила 656 грн.
    Перекази в Україну
    В Україну за травень — грудень 2022 року з використанням систем переказу коштів було переказано близько 2,15 млрд дол. США в еквіваленті. Це приблизно стільки ж, як і за аналогічний період 2021 року.
    Через системи переказу коштів найбільші обсяги коштів в Україну надходили з Італії (23%), Ізраїлю (18%), США (16%), Німеччини (7%) та Польщі (4%). Середня сума одного такого транскордонного переказу в Україну становила 206 дол. США.
    Лідерами за сумою переказів в Україну були такі системи переказу коштів:
    Western Union (платіжна організація — резидент США) — 50% усіх переказів;
    PrivatMoney (платіжна організація — АТ КБ «ПриватБанк») — 20% усіх переказів;
    MoneyGram (платіжна організація — резидент США) — 17% усіх переказів.
    «Цінним також є те, що більшість систем переказу коштів ще на початку повномасштабної війни повністю або частково скасувала плату за перекази в Україну», — зазначають у Нацбанку.

    Традиційно через системи переказу коштів у попередні роки надходило приблизно чверть від обсягу всіх приватних грошових переказів в Україну.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми