Фінанси. Гроші. Валюта, Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Коли українці отримають компенсацію за знищене житло

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: компенсація, житло

  Президент України Володимир Зеленський підписав закон про компенсацію за знищене та пошкоджене житло внаслідок бойових дій. Перші компенсації громадяни зможуть отримати вже у травні.

  4453_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  Виплати надаватимуться винятково за пошкоджену або зруйновану з 24 лютого 2022 року житлову нерухомість, але це не поширюється на об'єкти, які на дату запровадження воєнного стану розташовувалися на тимчасово окупованих територіях. Законопроєкт № 7198 доступний на сайті Верховної Ради.

  Компенсація буде надаватися за зруйновані та пошкоджені квартири, інші житлові приміщення (наприклад, кімнати у гуртожитках), будинки садибного типу, садові та дачні будинки, об’єкти будівництва, у яких зведені опорні та зовнішні конструкції. Також компенсуватимуть спільне майно багатоквартирного будинку – але тільки у випадку його пошкодження.

  Хто може отримати компенсацію?

  Право на компенсацію отримають фізичні особи-громадяни України, які є власниками майна. Водночас низка осіб розраховувати на неї не зможе. Зокрема:

  із санкційних списків;
  із судимістю за скоєння злочинів проти основ національної безпеки;
  їхні спадкоємці.
  Використовувати сертифікат можна протягом 5 років з дня видачі. Відчужувати протягом 5 років, крім спадкування, заборонено.

  Джерела фінансування компенсацій за пошкоджене та знищене майно:

  Кошти державного та місцевих бюджетів;
  кошти міжнародних фінансових організацій, інших кредиторів та інвесторів;
  міжнародна технічна та/або поворотна чи безповоротна фінансова допомога;
  репарації або інші стягнення з країни-терористки РФ;
  інші джерела, не заборонені законодавством України, в тому числі місцеві фонди, створені з метою надання компенсації та відновлення пошкоджених/знищених (зруйнованих) об’єктів нерухомого майна.
  Як повідомила народна депутатка, голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк, понад 1 млн українців на сьогодні залишилися без житла. Станом на початок березня через портал Дія українці подали вже 335 тис. заявок про пошкодження або руйнування житла.

  Поточний обсяг заявлених руйнувань – близько 23 млн кв. м, при цьому найбільше заявлено в Донецькій, Харківській та Київській областях. У реєстрі пошкодженого майна вже зареєстровано понад 500 громад, внесено дані про 10 тис. об'єктів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми