Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У бюджеті РФ утворилась велика "діра"

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: рф, бюджет

  В Росії виник історичний дефіцит – близько 23 млрд доларів в січні. Тоді російські чиновники послалися на високі бюджетні витрати (у першому місяці цього року вони становили 41,9 млрд доларів). У лютому витрати скоротилися до 34,7 млрд доларів. А місячний дефіцит бюджету зменшився до 10,5 млрд доларів.

  63_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  У лютому ситуація справді покращилася, проте загалом бюджетна криза в РФ триває. Наприкінці лютого запровадили ембарго проти російських нафтопродуктів, тож головним залишається питання: якими будуть цифри у березні. Якщо Росія зазнає додаткових втрат, є ймовірність, що резерви агресора можуть кардинально скоротитися вже цього року.

  Головні цифри бюджету РФ за січень-лютий:

  витрати злетіли в 1,5 раза і сягнули 5,7 трлн руб. (75,3 млрд доларів);
  доходи скоротилися на 25% і становили 3,2 трлн руб. (42,2 млрд доларів);
  нафтогазові доходи були на рівні 947 млрд руб. (12,5 млрд доларів), що на 46% менше від минулорічних;
  дефіцит сягнув 2,58 трлн руб. (34 млрд доларів).
  Такими темпами вже в березні Росія повністю вичерпає весь плановий дефіцит. Потім доведеться використати резерви (Фонд національного добробуту). Усього за лютий він зменшився на 8 млрд доларів (становить $147,24 млрд).

  Погана новина: резервів Росії вистачить на те, щоби продовжувати свою війну. Позитивний сценарій: бюджетна криза погіршиться внаслідок ембарго на нафтопродукти, ціни на нафту продовжать знижуватися – і в Росії закінчаться ліквідні резерви вже в другій половині цього року.

  Але в агресора все ще залишиться можливість девальвувати рубль, запустити друкарський верстат і продовжувати платити своїм військовим. У той час як інші росіяни зіткнуться із стрімкою інфляцією.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми