Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Біженцям можуть заблокувати рахунки

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки

  У Державної податкової служби з’явиться можливість автоматично отримувати від податкових органів інших країн інформацію про рух банківських рахунків своїх резидентів — як компаній, так і фізичних осіб та, за необхідності, блокувати рахунки.

  2672_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Верховна Рада у понеділок, 20 березня, ухвалила у другому читанні законопроект № 8131 про автоматичний обмін податковою інформацією у рамках міжнародної багатосторонньої угоди (MCAA CRS).
  Згідно із законопроектом, в Україні з’являться:
  єдиний стандарт звітності про фінансові рахунки (Common Reporting Standard, CRS);
  єдиний стандарт обміну інформацією на запит (Exchange of Information on Request, EOIR).
  Тепер у Державної податкової служби з’явиться можливість автоматично отримувати від податкових органів інших країн — учасниць угоди інформацію про рух банківських рахунків своїх резидентів — як компаній, так і фізичних осіб та, за необхідності, блокувати рахунки. Наразі податківці мають надсилати спеціальні запити, якщо їм потрібна ця інформація.
  Автоматичний обмін інформацією спростить виявлення та перевірку незадекларованих та неоподатковуваних доходів. При цьому Україна також зобов’язана збирати та автоматично передавати в інші країни інформацію про рахунки їхніх податкових резидентів. Підзвітні фінансові установи повинні визначати відповідні рахунки та регулярно звітувати про них.
  Перший обмін інформацією з Україною планується у 2024 році.
  Згідно з українським законодавством, якщо громадянин України перебуває поза територією країни понад 180 днів, то це може бути підставою для зміни статусу податкового резидента. А законопроект № 8131 дозволяє блокувати карткові рахунки.
  Хто може потрапити під дію
  Під цю вимогу можуть потрапити українці, які залишили Україну після повномасштабного вторгнення російської армії 24 лютого 2022 року, адже вони провели за кордоном понад 6 місяців. Тепер їм можуть заблокувати карти, на які багато хто отримує допомогу від родичів в Україні.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми