Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Україні дозволили поки не платити борги

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: борги

  Група країн-кредиторів України (Канада, Франція, Німеччина, Японія, Великобританія та США) відстрочила виплати до 2027 року. На цей момент закінчиться програма Міжнародного валютного фонду (МВФ) з екстреної допомоги Україні.

  5530_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  Як повідомляє агентство Bloomberg, надання фінансових гарантій передбачає продовження мораторію на погашення боргу країни до 2027 року та додаткову допомогу для "відновлення прийнятного рівня боргу" до кінця програми МВФ.

  Крім того, група країн наполегливо закликала всіх інших офіційних кредиторів України "якнайшвидше" погодити "так само сприятливі" умови кредитування. Раніше цього тижня МВФ погодив надання Україні кредитної програми на 15,6 млрд доларів, що стало першим за всю історію фонду кредитом, виділеним країні, де тривають військові дії.

  Гроші від МВФ Україна отримуватиме протягом чотирьох років. При цьому рішення рада директорів ухвалить протягом найближчих тижнів. Україна має пройти два етапи змін у рамках програми. В першу чергу:

  відмова від емісованого фінансування (друкарського верстата);
  посилення мобілізації надходжень;
  реформи для посилення антикорупційних засад.
  Виконання цих умов триватиме протягом 12-18 місяців. Потім настане другий етап. Тоді очікуються масштабніші реформи. Що цікаво, у прес-релізі НБУ йдеться, що вже на другому етапі Україна може бути членом ЄС (це рішення розглянуть країни ЄС незалежно від програми з МВФ). У другому етапі повернуть плаваючий курс долара (зараз офіційний курс зафіксовано НБУ).

  Крім того, має з'явитися "конкуренція на критично важливому ринку енергоносіїв та одночасне зменшення квазіфіскальних зобов'язань". Ймовірно, йдеться про перехід на ринкові тарифи на газ та електроенергію. "Міжнародні партнери вірять в Україну та готові нам допомагати. Вони бачать неймовірну адаптивність нашої економіки після атак на критичну інфраструктуру", - заявив голова НБУ Андрій Пишний.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми