Українським ветеранам війни, які отримали інвалідність через повномасштабну війну, виплачують по 16 тис. грн від Червоного Хреста України (ККУ, не Міжнародного Комітету Червоного Хреста, це різні організації). Виплати здійснюються по 4 тис. грн на місяць протягом чотирьох місяців.
Наразі триває другий етап виплат, який стартував 22 березня. У рамках цього етапу виплати нададуть 15 тис. отримувачів (на першому етапі було 10 тис. осіб).
Програма спрямована на підтримку ветеранів війни, які отримали інвалідність 1-ї чи 2-ї групи внаслідок війни. Виплати не залежать від отримання будь-якої іншої допомоги.
"Подання заявки на отримання грошової допомоги безкоштовне і заповнюється одержувачем самостійно. Не передавайте свої особисті дані третім особам!" – попередили в Кабміні, бо шахраї в Україні вже почали наживатися на нібито оформленні заяв на надання допомоги.
Як оформити отримання 16 тис. грн від Червоного Хреста
Подати заявку можна через інформаційний ресурс Е-ветеран. Для цього знадобиться електронний підпис (якщо його немає, читайте про оформлення нижче). Інструкція з подання заявки виглядає так:
Перейти за посиланням, переглянути сторінку вниз і вибрати пункт "Надання підтримки людям з інвалідністю в результаті війни".
Пройти електронну ідентифікацію за допомогою електронного підпису (КЕП).
Перевірити персональні дані (ПІБ, ІПН).
Вказати дані картки для виплат (номер рахунку у форматі IBAN), а також номер телефону та адресу електронної пошти.
Надіслати заяву.
Якщо одержувач не має банківського гривневого рахунку, його потрібно відкрити. Зробити це можна в будь-якому банку на власний вибір, там же можна дізнатися номер рахунку у форматі IBAN. Якщо у отримувача змінився номер рахунку, заяву доведеться подати наново.
Заявка пройде перевірку Мінветеранів. Якщо потенційний одержувач відповідає всім критеріям програми, йому автоматично буде призначено виплати на вказаний в анкеті номер рахунку.
"Повідомлення про нарахування чи відмову не надсилатиметься заявникам з міркувань безпеки даних ветеранів війни", – зазначають у Кабміні. Якщо є всі підстави для виплати, але її не було отримано, потрібно зателефонувати за телефоном +38 063 688 95 96.
Як отримати електронний підпис
Якщо у ветерана вже є електронний цифровий підпис (ЕЦП), отримувати окремо кваліфікований електронний підпис (КЕП) не потрібно. Під час заповнення заяви спрацює і ЕЦП. Однак, на даний момент ЕЦП більше не видають. Тому якщо потенційний одержувач взагалі не має цифрового підпису, потрібно оформити КЕП. Зробити це можна кількома способами:
у податковій службі;
у казначействі;
у державному ПриватБанку;
у мобільних операторів за допомогою Mobile ID.
Найпростіше отримати КЕП онлайн клієнтам "Привату". У такому разі не доведеться нікуди йти, все можна зробити у "Приват24". Для цього потрібно:
у меню "Всі послуги" – "Бізнес" вибрати пункт "Завантажити сертифікат";
заповнити заяву, перевірити дані та підтвердити їх правильність;
вибрати місце на комп'ютері, де буде збережено файл із КЕП та створити пароль для файлу;
ввести на запит систему код із SMS або мобільного додатка "Приват24".
На екрані з'явиться серійний номер сертифіката, а на електронну пошту надходить повідомлення про підтвердження випуску КЕП. Такий ключ буде дійсним протягом року.