Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Шахраї придумали нову приманку для українців під час війни

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: шахрайство

    В Україні шахраї під час війни придумують нові схеми для обману громадян. Грошові виплати від держави, міжнародних організацій, відомих українських компаній та банків найчастіше використовували аферисти як приманку у 2022 році.

    6253_blogery.jpg (47.3 Kb)

    Такі схеми продовжують використовувати зловмисники й наразі. Про це повідомила Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем ЄМА.

    Раїса Федоровська, керівниця ЕМA Academy та Школи кібербезпеки Асоціації ЄМА, зазначає: "Повідомлення про отримання грошової допомоги наразі є однією з найпопулярніших шахрайських схем, але за останні роки змінилася сама технологія доставки фейкового контенту жертві: "під ціль" генерується окреме, таргетоване посилання, що використовує параметри потенційної жертви (країну, часовий пояс, мову, IP, тип браузера тощо). Саме посилання працює лише один раз і лише в одного конкретного користувача, завдяки чому шахрайський ресурс складніше виявити та заблокувати".

    Як зазначається, кібермародери також використовують війну для масштабування злочинного бізнесу у спосіб оформлення кредитів на зниклих безвісти військовослужбовців та громадян, що виїхали за кордон, уганяючи їх SIM-картки і разом з тим отримуючи доступ до їх банківських рахунків та оформлюючи онлайн-кредити на їх ім’я.

    Фішинг залишається найбільш масовою загрозою для українських користувачів інтернет, і його масштаби неухильно зростають. Саме фішингові сайти становлять 88% заблокованих ресурсів кібермародерів.

    Решта 12% припадають на шахрайські інтернет-крамниці, шахрайські схеми заробітку, шахрайство з "інвестиціями" та наданням послуг, в результаті яких у громадян виманюються гроші, та сайти зі шкідливим ПЗ.

    Також зафіксовано зростання кількості фішингових сайтів. Це пов’язане з дедалі більшим поширенням схеми виманювання у банківських клієнтів облікових записів до онлайн-банкінгу, після чого з їх карткових рахунків знімаються гроші та на їх ім’я оформлюються онлайн-кредити.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми