Президент РФ Володимир Путін робить крок у бік повернення до економіки СРСР. Виробництво намагаються перепрофілювати на потреби збройних сил. Завдання: виробляти якомога більше зброї, яка все одно значно поступатиметься західним зразкам.
Падіння економіки, скорочення ВВП та відсутність перемог на полях фронту призведуть Росію до одного із двох сценаріїв. Або розпад, як це було з СРСР, або економічне падіння, посилення диктатури і ще більша економічна ізоляція, йдеться в публікації GIS Reports.
Перший сценарій: розпад РФ
Такі випадки вже були. Неуспіхи у війні призвели до розпаду російської держави спочатку 1917-го, потім 1991-го. І в обох випадках, як і зараз, не було інститутів громадянського суспільства. Підштовхнути до такого сценарію можуть етнічні меншини.
Ослабла російська армія не зможе стримати хвилювання на Північному Кавказі. "Місцеві еліти можуть дедалі більше відмовлятися ділитися своїми ресурсами з федеральним центром", – йдеться в публікації.
Другий сценарій: режим встояв, а економічна ситуація погіршується
Аналітики вважають вірогіднішим сценарій, за якого путінський режим зможе встояти. Доходи бюджету скорочуватимуться, а витрати збільшуватимуться. Росія залежить від цін на нафту та газ, і як тільки вони значно знизяться, буде дуже складно фінансувати військові витрати.
"У цій ситуації результат для Росії буде схожий на припинення Корейської війни – перемир'я без миру і міжнародна ізоляція Північної Кореї в поєднанні зі зростаючим економічним старінням", – йдеться в публікації.
Майбутній сценарій залежить від позиції Китаю. Пекін шукає власний зиск: намагається скуповувати російську сировину за низькими цінами. "Ті, хто побоювався союзу, що зароджується, між Росією і Піднебесною, можливо, захочуть подумати ще раз", – йдеться в публікації.
Китай не зацікавлений у сильній РФ. Його інтерес полягає в тому, щоб провести "розпродаж" колись сильного гравця.