В Україні активізувалися шахраї – вони полюють на банківські картки громадян як у країні, так і за її межами. Зокрема, на платформі Telegram злетіла кількість фейкових чат-ботів українських банків.
Про це розповіла Олеся Данильченко, заступниця директора Української міжбанківської асоціації платіжних систем ЄМА. Вона радить користувачам бути обережними та уважно перевіряти чат-боти.
"У Telegram необхідно обов'язково перевіряти, чи це той самий бот, яким ви користувалися, чи це оригінальний бот банку. Треба переглядати, чи є там синя галочка, хоча зловмисники навіть навчилися її примальовувати. Рекомендую: якщо ви раніше не користувалися банківськими чат-ботами, якщо не можете розрізнити, не впевнені в цьому, то краще скористатися якимись іншими варіантами сервісів. Наприклад, можна зайти в інтернет-банкінг", – пояснює експертка.
Чому в Telegram багато шахрайських чат-ботів?
Данильченко зазначає: у цій системі багато підробок, оскільки є проблема з блокуваннями. "Вони не так швидко реагують, і декілька днів боти продовжують своє існування, навіть у випадку, якщо вони були вже виявлені й банк подав заявку на блокування", – сказала вона.
Схема №2 – рахунки українців "грабують" за кордоном
В Українці змінилася пропорція людей, які стають жертвами фішингу, більше на користь тих, хто перебуває за межами держави. Справа в тому, що в нашій країні раніше запровадили систему фільтрації доменних імен на національному рівні, але за кордоном вона не діє.
"Тобто всі провайдери за "чорним" списком перевіряють і не дають можливість громадянам потрапити на фішинговий сайт. Зловмисники тепер таргетують свою рекламу про фішингові сайти на громадян, які перебувають за кордоном. Там (за кордоном. – Ред.) така фільтрація не відбувається", – сказала Данильченко.