Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як олігарх Фрідмана має бізнес в Україні та Росії

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: бізнес

  Російська компанія X5 Retail Group, співвласником якої є підсанкційний олігарх Михайло Фрідман, співпрацює з Міноборони РФ – підприємством "Воєнторг", що забезпечує військовою формою та їжею. Сам же Фрідман, який володіє низкою великих компаній в Україні, визнає, що є акціонером X5 Retail Group – одночасно стверджуючи, що вийшов зі всіх органів управління. Тим не менш, в Мін'юсті зазначають, що така співпраця може бути підставою для конфіскації українських активів Фрідмана.

  2372_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Про це повідомляють "Схеми". Зазначається: у серпні 2022 року в місті Енгельс Саратовської області, де базуються стратегічні бомбардувальники ВКС РФ, було відкрито 57 магазин спільного бренду компанії Фрідмана X5 Retail Group та "Воєнторгу" Міноборони РФ – "Воєнторг-Пятерочка".

  "Така співпраця почалась у 2014 і з того часу мережа роздрібних магазинів спільного бренду "Воєнторг-Пятерочка" розрослася по всій Росії. Станом на 2021 рік загалом було відкрито близько 50 точок в різних регіонах РФ, як у Москві, так і в закритих військових містечках", – йдеться у повідомленні.

  При цьому наголошується: у супермаркетах Фрідмана "Пятерочка" (X5 Retail Group) проводять акції на підтримку російських військових, які зараз воюють в Україні. Зокрема збирають продукти.

  Підсанкційна фірма, що випускає Z-футболки

  Як зазначають аналітики, про відкриття магазину "Воєнторг-Пятерочка" свідчать дані підприємства "Воєнторг-Рітейл". Це "дочка" міноборонівського "Воєнторгу", яка здійснює операційне управління магазинами цього бренду.

  "Про продовження такого співробітництва і після 24 лютого 2022 року свідчать не лише публічні згадки про відкриття нових магазинів та реконструкцію старих, а й фінансові звіти, які "Схеми" отримали з Федеральної податкової служби РФ. Зокрема, протягом 2022 року "Воєнторг"-Рітейл" перерахував іншій компанії Фрідмана "Агроторг" – постачальнику товарів для магазинів "Воєнторг-Пятерочка" – близько півмільярда рублів за реалізовану продукцію", – розповідають аналітики.

  Крім того, зазначають вони, "Воєнторг-Рітейл" згадується у списку санкцій Євросоюзу з червня 2022-го. Серед іншого фірма випускала футболки під брендом "Армії Росії" із символікою російського вторгнення.

  Понад те, наголошується, "Воєнторг-Рітейл" і досі має ліцензію на використання брендів компанії Фрідмана. Мова про:

  "Пятерочку";
  "Пятерочку Універсам".

  Що каже Фрідман

  Сам же Фрідман, зазначають аналітики, стверджує, що з лютого 2022 року вийшов зі всіх органів управління всіх компаній, акціонером яких він є. При чому йдеться як про російські, так й іноземні фірми.

  "На даний момент я не маю права брати участь в роботі цих компаній в жодному вигляді. Вам варто ваші питання адресувати напряму керівництву компаній", – наводять його слова автори матеріалу.

  Українські активи Фрімдмана можуть конфіскувати

  Водночас, наголошується, у Міністерстві юстиції вже заявили, що співпраця компанії Фрідмана з російським міноборони може стати підставою для конфіскації належних йому активів в Україні.

  "По Фрідману у нас було багато інформації про активи. В цьому випадку дійсно цікаво, тому що можна прослідкувати зв’язок з агресією. Нам потрібно довести колабораціонізм, співпрацю з агресією, виправдання агресії та підтримку агресії – практично всі критерії для конфіскації зводяться до цих аспектів. Механізм буде виглядати так – ми зв’яжемося з правоохоронцями, щоб вони змогли підтвердити цю інформацію процесуально і щоб ми могли це надати суду", – наводять автори матеріалу слова голови Мін'юсту Дениса Малюськи.



  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми