Фінанси. Гроші. Валюта, IT технології та телекомунікації, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Назвали найбільш поширений новий вид шахрайства

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: шахраї, інтернет

    Дві третини фішингових сайтів є російськими.

    6253_blogery.jpg (47.3 Kb)

    Сума збитків від незаконних дій з платіжними картками за минулий рік становила 481 млн грн, що на 46% більше, ніж у довоєнному 2021 році.

    Про це повідомив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін під час круглого столу, зазначивши при цьому, що за кількістю найбільше випадків шахрайства у 2022 році відбулося у мережі інтернет.

    "Кількість незаконних дій, випадків шахрайства зросла не так значно – всього на 8%. У 2022 році середня сума однієї незаконної операції становила близько 2200 грн на 1 випадок, що на третину більше, ніж у 2021 році", - сказав він.

    За словами Поддєрьогіна, в той же час на 1 млн грн видаткових операцій із використанням платіжних карток на незаконні дії чи шахрайські операції припадало 69 грн, що не набагато більше, ніж у 2021 році, коли було 65 грн.

    "За кількістю найбільше випадків шахрайства у 2022 році відбулося у мережі інтернет – 86% від загальної кількості випадків, в той час, як інші 14% - через фізичні пристрої (торговельні мережі, банкомати, пристрої самообслуговування). Таким чином, платіжне шахрайство минулого року найчастіше відбувалося через інтернет", - сказав директор департаменту платіжних систем.

    Поддєрьогін зазначив, що більше половини суми збитків (53%) відбулося через соціальну інженерію - тобто люди стають жертвами шахраїв через те, що розголошують дані своєї картки або одноразові паролі для підтвердження операцій. Він зауважив, що під час війни технології платіжного шахрайства залишаються ті ж самі, але з’явилися нові сценарії.

    "Найбільш поширений серед нових видів шахрайств – це фейкова соціальна допомога від державних чи міжнародних організацій. Із середини року до сьогодні за ним спостерігається найбільша активність. Такі сайти переважно стилізовані під урядові портали – "Дію", "єДопомогу", під сайти українських банків, міжнародних орагнізацій та відомих платіжних сервісів. Там людина може залишити секретні дані – наприклад, пін-код чи CVV-код картки, після чого шахраї крадуть гроші з рахунків", - повідомив він.

    За його словами, у 2022 році Нацбанк виявив більше 4,5 тисяч таких фішингових ресурсів, а вже з початку 2023 року виявили понад 8 тисяч шахрайських доменів, в середньому близько 100 ресурсів щодня. Більше того, операторами цих шахрайств здебільшого є оператори з Росії - приблизно дві третини фішингових сайтів.

    "Для ефективної протидії кіберзлочинцям, НБУ та національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО запустили проект з протидії фішингу, його мета – не дати користувачам перейти на фішингові сайти та перенаправити їх на сторінку з попередженням, що сайт використовується зловмисникам. Завдяки проекту вдалося уникнути 2,5 млн таких переходів на шахрайські ресурси за 3 місяці функціонуванню системи", - зазначив Поддєрьогін.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Почему идут межменструальные кровотечения? Почему идут межменструальные кровотечения?
Межменструальные кровотечения - любые кровянистые выделения из влагалища, возникающие не во время менструации. Они могут быть скудными, мажущими или о...
Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья? Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья?
Вопрос о том, можно ли пить алкоголь при приеме антибиотиков, действительно волнует многих. Некоторые считают, что алкоголь лишь «ослабляет» действие ...
Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми