Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Бізнес залишається без спеціалістів через війну

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: бізнес, війна

  Внаслідок бойових дій 38% компаній понесли безпосередні втрати, а 21% мають активи, що залишились на окупованих територіях.

  5513_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  У 83% компаній є мобілізовані до лав ЗСУ співробітники, при цьому у 43% бізнесів мобілізовані критичні спеціалісти.

  Про це свідчать результати щоквартального опитування "Бізнес під час війни" Європейської Бізнес Асоціації серед своїх членських компаній. При цьому зазнчається, що критичними спеціалістами є інженери, ІТ-фахівці, електрики, механіки, машиністи, водії.

  "Наразі в лавах Збройних сил захищають Україну співробітники 83% компаній, серед яких у 51% мобілізовано до 10% від військовозобов'язаних працівників, у 25% – 10-20%, у 5% – 20-40%. При цьому у 43% бізнесів мобілізовані критичні спеціалісти, зокрема інженери, ІТ-фахівці, електрики, механіки, машиністи, водії", - йдеться у повідомленні.

  Внаслідок бойових дій 38% компаній понесли безпосередні втрати, а 21% мають активи (виробничі потужності, землю, техніку, транспорт, нерухомість, продукцію), що залишились на окупованих територіях. Бізнес продовжує втрачати кошти через війну – станом на зараз 33% повідомляють про втрати до 1 млн доларів, 37% – про втрати в діапазоні 1-10 млн доларів, 10% – про втрати більше 10 млн.

  Попри це, все більше компаній відновлюють повноцінну діяльність – наразі таких в Асоціації 68%. В ЄБА нагадали, що у січні у повному обсязі працювали 54%, а у жовтні 2022 року – 44% компаній. З деякими обмеженнями наразі продовжують працювати 31% компаній, а ще 1% – не працює взагалі.

  "Кількість бізнесів, що виплачують заробітні плати співробітникам у повному обсязі, залишається стабільно високою – наразі це 90% опитаних, до того ж 21% роблять авансові та бонусні виплати. До скорочення заробітних плат вдаються 10%, до звільнень – 2%, в неоплачувану відпустку відправляють співробітників 3% компаній", - повідомили у Асоціації.

  Фінансова "подушка" бізнесу є більш-менш стабільною: 25% мають фінансові резерви на пів року, 23% – на рік, а 37% – на рік і більше. Ще 5% має запас фінансової міцності на кілька місяців, а 5% – не має взагалі.

  "Із гарячих – питання мобілізації. Ми бачимо, що майже половина опитаних компаній заявляють про те, що в них були мобілізовані спеціалісти, критичні для роботи їхнього підприємства. Бізнес, звісно, з розумінням ставиться до необхідності проведення мобілізаційних заходів, втім потребує більше передбачуваності та зрозумілості процесів. Це ж саме стосується і процедури бронювання співробітників – сподіваємось, цей механізм буде налагоджений і працюватиме прозоро, зрозуміло, і бронювання будуть таки погоджуватись в обіцяні терміни", – зазначила виконавча директорка ЄБА Анна Дерев’янко.

  Бізнес під час війни
  У квітні 2022 року в Україні запустили безкоштовну платформу для допомоги в релокації бізнесу. Подавати заявки могли як підприємства, що вимагають переміщення, так і компанії, які готові надати для цього приміщення або інші активи. За місяць із зони бойових дій евакуювали 216 підприємств і 97 із них вже відновили роботу на новому місці.

  У грудні 2022 року бізнес продовжив послаблювати оцінки щодо своєї економічної діяльності через російські терористичні атаки та дефіцит електроенергії.

  Станом на 30 січня 2023 року через війну 80% компаній зіткнулися з падінням бізнесу. Перебої з енергопостачанням очолили антирейтинг актуальних викликів бізнесу в Україні.

  17 січня 2023 року бізнес пом'якшив негативні очікування щодо майбутньої ділової активності та інфляції. Інфляційні очікування поліпшилися: у IV кварталі 2022 року очікувана річна інфляція становила 23,3% порівняно з 25,2% у попередньому кварталі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми