Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Обмінники показали мінімальний курс долара

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: долар, валюта, гривня

    У квітні 2023 року середній курс продажу готівкового долара в Україні знизився на 2,0% до 37,78 гривень. Курс знизився до мінімуму з літа 2022 року.

    1071_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це свідчать дані НБУ.

    Порівняно з груднем 2022 року курс знизився на 6,0%.

    За даними НБУ, обсяг продажу банками та обмінними пунктами готівкової валюти громадянам склав за квітень 1 399,8 млн доларів. При цьому у населення купили 1 194,9 млн доларів.

    Більшість угод провели небанківські фінансові установи. Вони продали населенню 996,9 млн доларів і купили 999,9 млн доларів.

    Причини падіння курсу долара
    Як сказано в «Інфляційному звіті» Національного банку України, курсова стійкість значною мірою забезпечується жорсткими валютними обмеженнями.
    Ситуація на валютному ринку була неоднорідною протягом першого кварталу 2023 року. На початку року попит на валюту залишався високим, передусім відображаючи значні витрати уряду наприкінці 2022 року.
    Надалі попит поступово послаблювався, зокрема завдяки кращій ситуації в енергетичному секторі. Також суттєво знизились обсяги чистої купівлі банками іноземної валюти у власну позицію, насамперед через зменшення перерахувань міжнародним платіжним системам, йдеться в огляді.

    Крім того, навесні істотно знизились обсяги купівлі безготівкової валюти населенням. Зменшився і попит на іноземну валюту на готівковому ринку, що засвідчило помітне звуження спреду між готівковим та офіційним курсом (з близько 12% наприкінці грудня 2022 року — до 3,6% наприкінці березня 2023 року).
    Окрім заходів НБУ, цьому також сприяло сезонне збільшення пропозиції готівкової іноземної валюти аграріями, які здійснювали закупівлі посівного матеріалу, добрив та пального для проведення посівної.
    "Водночас наразі курсова стійкість значною мірою забезпечується жорсткими валютними обмеженнями. Ефективність останніх з часом послаблюється, а їх обмежувальний вплив на економічну активність — навпаки, посилюється. Тому проведення валютної лібералізації в осяжній перспективі стає дедалі актуальнішим. Значні обсяги міжнародної допомоги та поліпшення ситуації на валютному ринку з початку 2023 року формують передумови для поступового пом’якшення адміністративних обмежень",- йдеться у звіті.
    Нагадаємо, за 2022 рік курс долара на готівковому ринку зріс на 47,7% до 40,19 гривень за долар. НБУ не змінює офіційний курс гривні до долара з 21 липня 2022 року — 36,6 гривень за долар.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми