В Україні уповільнюється зростання цін. У березні ціни зросли лише на 0,2%. А річна інфляція сповільнилася із 21,3% до 17,9%. Таким чином, інфляція виявилася меншою, ніж прогнозував НБУ.
Про це йдеться в повідомленні регулятора на офіційному сайті. Так, зниження цін пояснюють очікуваною пропозицією продовольства та пального. Інфляцію стримувало зміцнення гривні на готівковому валютному ринку та покращення інфляційних очікувань.
Уповільнення інфляції також значною мірою пояснюється ефектом бази порівняння минулого року, коли з початку повномасштабного вторгнення інфляція почала швидко прискорюватися.
Поліпшення курсових очікувань на тлі зміцнення готівкового курсу гривні спричинило зниження темпів зростання цін на імпортні продукти. Зростання цін на непродовольчі товари також суттєво уповільнилося (15,5% р/р). Ефекти бази порівняння минулого року, а також покращення інфляційних та курсових очікувань сприяли повільнішому зростанню цін на товари особистого догляду, одяг та взуття, електроніку, фармацевтичні товари, меблі, побутову техніку, товари для дому, автомобілі. Темпи зростання вартості послуг майже не змінилися (15,2% р/р).
Надалі уповільнювалося зростання цін на послуги громадського харчування, пов'язане зі зменшенням тиску з боку витрат на тлі стабільної ситуації в енергетиці. Крім того, через слабший попит повільніше зростала вартість оренди, послуг з ремонту та утримання житла, хімічного чищення, обслуговування автомобілів. Швидше зростала вартість медичних, страхових, телекомунікаційних послуг та послуг салонів краси – зокрема, під впливом поступового відновлення попиту на тлі обмеженої пропозиції. Темпи зростання цін на сирі продукти харчування зменшилися до 26,2% р/р.