Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Спрогнозували досить напружену ситуацію на валютному ринку

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: курс долара

  В Україні до кінця цього робочого тижня (15-19 травня) прогнозується досить напружена ситуація на валютному ринку, але без ажіотажу. Очікується, що курс долара у більшості банків перебуватиме в межах 37,1-38,15 грн, в обмінниках – 37,25-37,95 грн.

  1251_1807580.jpg (61.83 Kb)


  Такий прогноз озвучив фінансовий експерт Олексій Козирєв на спеціалізованому порталі "Мінфін". Аналітик також зазначив, що курс готівкового євро в касах банків перебуватиме в межах 40,2-41,9 грн, в обмінниках фінкомпаній – 40,4-41,7 грн.

  "Спред по долару в більшості обмінок фінкомпаній і в касах банків цього тижня перебуватиме в межах від 20-25 до 35-40 коп., а євро – в межах від 25-30 коп. до максимум 1 грн. Спред у межах до 1 грн продовжать виставляти лише "жадібні" власники обмінних пунктів, а основна частина торговців валютою триматиме їх у менш радикальних розмірах і зароблятиме у форматі "з обігу". Ажіотажу з боку населення ні щодо купівлі, ні з продажу готівкової валюти не спостерігатиметься", – зазначив Козирєв.

  Що впливатиме на валютний ринок

  Дії Нацбанку
  Зокрема, це посилення з 11 травня вимог Нацбанку до банків щодо резервування коштів на коррахунку до НБУ. "Зростання нормативу резервування – це хороша підмога для регулятора підтримки курсу гривні на валютному ринку, але завжди "незручна" подія для банкірів", – наголосив експерт.

  Ситуація із "зерновим коридором"
  "Принциповими для нашого валютного ринку залишаються перспектива і реальне виконання Росією зобов'язань щодо подальшого функціонування "зернового коридору"... Якщо шантаж продовжуватиметься і коридор нормально не працюватиме, НБУ доведеться й надалі активно розпродувати золотовалютні резерви для підтримки курсу долара на міжбанку", – пояснив Козирєв.

  Період бюджетних розрахунків
  "Додатково спрацює також період розрахунків із бюджетом клієнтів, який триватиме до 20 травня. Під час війни, з урахуванням суттєвих втрат нашої економіки, він точно не є зараз вирішальним, але все одно періодично впливає на обсяг операцій та пропозиції валюти на торгах", – додав аналітик.

  Також на поведінку всього ресурсного та валютного ринків України цього тижня вплинуть подальше отримання міжнародної допомоги та результати аукціонів Мінфіну щодо розміщення облігацій. Чинним залишається і військовий фактор, який впливає на настрої населення.

  "І, звичайно, актуальним для нашого міжбанку за курсом євро щодо гривні залишиться вплив поведінки пари євро/долар на зовнішніх ринках. Особливих сюрпризів там не має бути. І, за моїми прогнозами, пара євро/долар у період із 15 по 19 травня перебуватиме в межах коридору від 1,082 до 1,095 долара за євро", – розповів аналітик.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми