Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

З 1 липня зміниться фінансова підтримка українців у Чехіі

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Чехія, біженці, фінансова допомога

  Чехія активно підтримувала українських біженців з перших днів повномасштабної війни. Найбільше коштів країна спрямувала на гуманітарну допомогу. За даними Міністерства фінансів Чехії, ця сума становить понад 1,5 млрд євро.

  1565_67744.jpg (.95 Kb)

  Частину цієї суми, а саме 315 млн євро, виплатили чехам, які прийняли у своєму житлі українців. Ще частину витратили на медичні послуги для біженців — близько 240 мільйонів євро.

  Усі витрати Чехії на гуманітарні цілі становлять 1,52 мільярда євро (35,8 млрд чеських крон). Додамо, що значну частину коштів виділили з державного бюджету — 24,6 мільярда крон.

  Однак щоб скоротити витрати з державного бюджету, вже з 1 липня 2023 року Чехія змінить підхід до фінансових виплат.

  Як зміниться фінансова підтримка українців у Чехії з 1 липня

  Правила підтримки біженців зміняться в липні. Головні зміни стосуватимуться компенсації за житло. Країна скасує виплати чехам, які прихистили українців у своєму житлі. Натомість безпосередньо українці отримуватимуть гроші для оренди помешкання:

  3000 чеських крон на людину у квартирі, яка внесена в реєстр;
  2400 крон — у незареєстрованому житловому приміщенні.

  Цей крок дозволить не лише зменшити видатки. Чеська влада прагне стимулювати українців працевлаштуватися й відповідно мати спроможність оплачувати житло.

  Зверніть увагу, що сума фінансового нарахування біженцям може відрізнятися. Причиною є оцінка заробітку й заощаджень біженців, яку проведуть після того, як біженець подасть заяву на отримання нової допомоги.

  Аби вчасно отримати фінансову допомогу, відповідну заявку слід подати найближчим часом, бажано до кінця травня.
  Нагадаємо, що крім запровадження адресної допомоги на житло зміниться й розмір виплат. У березні чеський парламент схвалив законопроєкт «Lex Ukrajina», який змінює правила гуманітарних виплат для біженців з України.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми