У тимчасово окупованому росіянами Мелітополі активно торгують фальсифікатом. Підробки під українські бренди – наприклад, "Рошен", "Хортиця" та "Обухів" – завозять із території т.зв. "ДНР".
Підробки продають у супермаркетах. Крім того, на місцевих ринках масово продають товари з Узбекистану, повідомляє РІА Мелітополь.
Зазначається, що у кондитерських відділах супермаркетів можна знайти цукерки з написом "Рошен". Однак нічого спільного з українським "Рошеном" вони не мають.
"Насправді це фальсифікат, яким просто завалені полиці магазинів у Мелітополі. Ціна за кіло від 250 до 400 рублів і вище. До речі, цукерки "Ромашка" фабрики "Рошен" рашисти загорнули у дуже схожу обгортку з назвою "Катюша". Смак огидний, зазначають мелітопольці", – йдеться у повідомленні.
До введення гауляйтером Євгеном Балицьким "сухого закону" окупанти також встигли заставити полиці супермаркетів підробленим алкоголем. Продають фальсифікат у пляшках із написами "Хортиця", "Хлібний дар" і навіть Absolut.
Як і у випадку з цукерками, горілка не має стосунку до українських та іноземних виробників. До того ж товар продають взагалі без акцизних марок.
"Окупанти спаювали місцеве населення сурогатом. А ФСБвці, під чиїм прикриттям йшла реалізація товару, мали надприбуток", – зазначає видання.
Ще один український бренд, який не дає спокою окупантам, – туалетний папір "Обухів". На рулонах написано, що їх нібито виробляють у Обухові Київської області.
Але насправді, за даними місцевих ЗМІ, папір виробляють в окупованій Макіївці. Крім того, окупанти "прикрасили" підроблений обухівський папір абсурдними написами на кшталт "Візьми мене", "Ніжність", "100% насолоди".
Загалом через накладені на Росію санкції окупантам непросто організувати імпорт товарів до окупованого Мелітополя. Побутову техніку, наприклад, у місто везуть виключно з Китаю та Туреччини, а одяг та продукти – з Краснодара, Ростова, Узбекистану та через окупований Крим.
"Приміром, молочний продукт завозять із Джанкоя. Щодо місцевого молокозаводу, який був вкрадений рашистами, то смакові якості товару, що нині виробляється на ньому, суттєво просіли. А ціни космос", – зазначають місцеві жителі.
Крім цього, в Мелітополі "осіли" торгаші з Узбекистану. Окупаційна влада офіційно відкрила їм шлях до міста, запросивши восени на так званий великий ярмарок під назвою "Ташкент". "Тоді до міста заїхали узбеки зі своїм товаром: постільною білизною, взуттям, посудом у національному стилі. Однак після ярмарку багато хто вирішив осісти в Мелітополі", – повідомляють місцеві ЗМІ.