Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як українці в Польщі оцінюють своє матеріальне становище: опитування

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Польща, біженці

    У Польщі проживають приблизно 2 мільйони українців. Половина із них прибули у пошуках прихистку від війни в Україні, й більшість вже змогли працевлаштуватися. Скільки грошей залишається в українців у цій країні після всіх витрат на життя, розповіли експерти міграційної платформи EWL.

    5064_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

    Про дослідження. У новому дослідженні «Громадяни України на польському ринку праці. Нові виклики та перспективи» EWL спільно із Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету дослідили, як українці в Польщі оцінюють своє матеріальне становище та скільки у них залишається грошей після всіх витрат на життя.

    Опитування громадян України, які проживають у Польщі, проводилося 4−13 березня 2023 року у понад десяти польських містах. Участь у дослідженні взяли 500 повнолітніх громадян України — як довоєнних мігрантів, так і біженців.

    Анкета опитування була розроблена з урахуванням питань від Міністерства сім'ї та соціальної політики Польщі, Управління у справах іноземців Польщі та Бюро національної безпеки Польщі.

    Кожен п’ятий українець витрачає всі свої кошти

    Результати свідчать, що понад половина українців (55%) оцінюють своє матеріальне становище як середнє. Після оплати всіх витрат, пов’язаних із перебуванням у Польщі, у громадян України залишається в середньому 961 злотий на місяць (приблизно 8500 грн).

    Трохи більше заощаджують українські мігранти, які прибули до Польщі до повномасштабного вторгнення. Сума, яка у них залишається щомісяця, становить близько 1052 злотих (9300 грн), а у воєнних біженців різниця між зарплатою і витратами менша на чверть — близько 826 злотих, тобто 7300 грн.

    Майже 20% громадян України заявляють, що після оплати всіх місячних витрат на проживання в Польщі у них залишається 501−1000 злотих (4 400−8 850 грн). Такі заощадження вдається робити:

    13% воєнних біженців;
    24% довоєнних мігрантів.
    Тих, у кого залишаються більш відчутні суми, небагато. Лише 12% громадян України заощаджують більше 2000 злотих на місяць (17 700 грн).
    Всі гроші витрачають 18% громадян України. Практично у кожного п’ятого біженця нічого не залишається після оплати всіх витрат на перебування. А серед довоєнних мігрантів таких — 15%.

    Серед біженців у Польщі - чимало представників середнього класу

    За результатами опитування експерти відзначають цікавий факт, що українські біженці, які прибули до Польщі після повномасштабного вторгнення, частіше оцінюють своє матеріальне становище як добре (22%) на тлі мігрантів, які приїхали і почали працювати у Польщі до 24 лютого 2022 року (14%).

    «Це свідчить про те, що до Польщі у зв’язку із вторгненням прибули громадяни України різного рівня достатку. Серед них багато представників середнього класу, бізнесменів, які мають кошти на проживання і певну «фінансову подушку», — пояснює керівник відділу легалізації EWL Марія Кузенко.

    Дуже погано оцінюють свою матеріальну ситуацію лише 1% українців у Польщі. І тільки 1% біженців вважають її дуже доброю.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми