Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

НБУ 30 травня презентував нову пам'ятну монету

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: НБУ, нова пам'ятна монета

  Тираж монети, присвяченій Павлу Скоропадському, склав 30 тисяч штук.

  3143_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Національний банк України 30 травня ввів у обіг пам'ятну монету "Павло Скоропадський". Вона присвячена 150-річчю від дня народження українського державного і політичного діяча, воєначальника, гетьмана України.

  Про це повідомила прес-служба регулятора. Монета номіналом 2 гривні з нейзильберу випущена тиражем у 30 тисяч штук.

  "Нащадок давнього козацького роду Павло Скоропадський після приходу до влади приділяв велику увагу вирішенню економічно-фінансових проблем держави, запровадив земельні реформи, розбудовував збройні сили Української Держави, також значними були досягнення у сфері національно-культурної політики - він сприяв створенню в Україні цілої низки національно-державних наукових і культурно-освітніх інституцій", - зазначили в НБУ.

  На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України та напис "Україна", рік карбування монети - 2023, на тлі стилізованого майва прапорів - трикутник, що символізує певний культурний, економічний розквіт Української Держави за гетьманату Скоропадського, який обрамляють написи: "українізація", "освіта", "гривня"; угорі на дзеркальному тлі - номінал 2 та графічний знак гривні; унизу - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

  На реверсі монети розміщено портрет Павла Скоропадського, ліворуч від якого - композицію, що символізує події Української революції, угорі на дзеркальному тлі роки життя 1873-1945; унизу напис "Павло Скоропадський".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми