Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Аудит закупівель Міноборони показав велику кількість порушень

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Міноборони, аудит

  Аудит закупівель Міністерства оборони був тяжким заходом і показав велику кількість порушень.

  06_1470310540-3260.jpg (42.47 Kb)

  Про це в інтерв'ю «Главкому» заявила керівник Держаудитслужби Алла Басалаєва.

  Вона зазначила, що формування замовлень за каталогом у чомусь спрощує процеси закупівлі продуктів харчування військовим, але дає змогу маніпулювати цінами.

  «Не вдаватимуся в деталі через те, що акт таємний… Скажу лише, що фіксували шалену дебіторську заборгованість — 100% авансування договорів і невиконання їх вчасно контрагентами. Контрагенти — нерезиденти, у деяких випадках зловживали», — розповіла Басалаєва.

  Вона наголосила, що Міноборони не змогло якісно відібрати контрагентів. Постачальники вимагали 100% авансових платежів, і деякі постачали продукцію вчасно, а деякі - ні.

  «Якщо українська сторона заявляла, що ми не можемо чекати півроку, поверніть нам платіж, то платіж повертався, але через курсову різницю ми втрачали великі суми, по 250 млн грн тільки на курсовій різниці. Тому що долар у квітні та вересні - це вже інший долар», — зазначила Басалаєва.

  Крім того, Держаудитслужба зафіксувала речове майно неналежної якості, яке Міноборони відмовилося приймати, і воно досі лежить на складах, але повернути його нікому, оскільки все вже повністю сплачено.

  Нагадаємо, у січні цього року широкий резонанс викликала інформація про завищені ціни, за якими Міноборони купує товари для армії. У результаті Верховна Рада 24 лютого загалом ухвалила законопроект № 8381, який вносить зміни до процесу закупівель та який 21 березня підписав президент Володимир Зеленський.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми