Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Гривня влітку: чого очікувати та який буде курс

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: гривня, долар

  Українська гривня на старті літа знаходиться у досить стабільному становищі. Курс національної валюти до долара становить близько 37 гривень за долар, а євро – на рівні 40 гривень. І це попри те, що ще минулого року долар з євро коштували деякий час і по 45 гривень.

  1930_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Найважливішим фактором, який посприяв такому помітному зміцненню гривні є те, що наші громадяни адаптувалися до нових складних реалій воєнного життя і більше панічно не біжать в обмінники після кожного терористичного ракетного удару рашистів по нашим містам. Як би це страшно не звучало, але люди звикли до війни. І це зменшило попит на валюту і, відповідно, допомогло зміцнитися гривні.

  Нам дуже допомагає також зовнішня підтримка союзників як військова, так і фінансова. З початку цього року Україна отримала майже 20 млрд доларів, а з початку повномасшатбного вторгнення ця сума перевищила вже 32 млрд доларів. І підтримка буде продовжуватися. До кінця цього року наша країна має ще отримати близько 15 млрд доларів.

  Міжнародні резерви Нацбанку станом на зараз складають майже 36 млрд доларів, що є рекордним показником за останні одинадцять років. Натомість обсяги інтервенцій центробанку з продажу доларів та євро на валютному ринку України знижуються з початку року, не перевищуючи 2 млрд доларів на місяць. Хоча ще минулого року Нацбанк змушений був витрачати близько 4 млрд доларів щомісяця на підтримку національної валюти.

  Побічним ефектом такої фінансової політики є те, що висока облікова ставка НБУ

  Така позитивна динаміка зумовлена різними чинниками, а саме: зменшенням імпорту енергоресурсів, збільшенням продажу аграріями валюти для проведення посівної, активізацію роботи багатьох великих підприємств, які продають частину продукції на експорт, так і обмеженням відпливу капіталу з України.

  Крім того, жорстка політика Національного банку, спрямована на підвищення привабливості гривневих активів, та відмова від прямого фінансування дефіциту бюджету в 2023 році сприяє економічній стабілізації, що також зменшує попит на валюту серед населення і грає на користь посилення гривні.

  Побічним ефектом такої фінансової політики є те, що висока облікова ставка НБУ, а також значна дохідність за депозитними сертифікатами Нацбанку і ОВДП, які перевищують рівень інфляції, зовсім не мотивують банки нарощувати обсяги кредитування бізнесу та громадян.

  Варто згадати і про важливість продовження функціонування зернової угоди, яку постійно намагається торпедувати варварська Росія

  З іншого боку, необдумане зниження ставок може призвести до прискорення інфляції і втрати контролю над ситуації на грошовому ринку. Тоді частина українців замість того, щоб вкладати гроші в депозити під 15-20 відсотків річних (бо у разі зниження ставок буде лише 5-10 відсотків), будуть стояти в чергах в обмінні пункти за готівковою валютою. Попри це, і нарощення кредитування в країні сильно не відбудеться, бо поки триває війна, банки, враховуючи великі ризики неповернення, дуже уважно перевіряють платоспроможність своїх клієнтів.

  У цьому контексті також варто згадати і про важливість продовження функціонування зернової угоди, яку постійно намагається торпедувати варварська Росія. Угода дозволяє нашій країні продовжувати експорт зернових через три морських порти, і таким чином відбувається залучення додаткової валюти в середину країни. Адже варто пам’ятати, що кошти союзників ми не можемо витрачати на фінансування зарплат військових та на інші витрати оборони. Якщо обсяги експорту вітчизняної продукції суттєво знизяться, впадуть і податкові платежі до бюджету, а це може змусити владу відновити друк гривні, а це вже загроза для курсу гривні. Але поки про таку перспективу мова не йде.

  В цілому гривня на початку літа знаходиться у сприятливому становищі і грозових хмар на горизонті поки не видно. При цьому, скоріше за все, і очікувати подальшого її суттєвого зміцнення немає підстав, адже це почне створювати загрозу виконання бюджету, а він був розрахований на курсі вище 40 гривень за долар.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми