Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

НБУ хоче змінити правила обміну іноземної валюти

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: банки, валюта

  В Україні обмінники намагаються збільшити свій дохід, тож відмовляються обмінювати банкноти долара навіть із незначними плямами чи пошкодженнями. За обмін такої валюти просять сплатити додаткову комісію.

  3143_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Як пише у своєму Telegram -каналі голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, 7 червня представники НБУ були присутні на засідання комітету. Нацбанк заявив про намір найближчим часом змінити правила обміну іноземної валюти. Вимоги до стану банкнот пом'якшують.

  За чинними правилами купюри можуть приймати обмінники за таких умов:

  незначні потертості (папір втратив жорсткість);
  є відбитки (печатки, штампи) площею до 20 см;
  плями до 5 мм кожна (якщо їх не більше трьох);
  якщо є більше трьох надривів (до 3 мм кожна);
  якщо отвори (не більше чотирьох) діаметром до 1 мм.
  "При цьому критерії для зносу НБУ перегляне у бік пом'якшення", – зазначає Гетьманцев. Якщо обмінник або банк відмовляється брати у вас долар, ви маєте право звернутися зі скаргою до Національного банку. Такі установи отримують ліцензії від регулятора та зобов'язані дотримуватись правил. За порушення можуть оштрафувати, а за значні порушення навіть відкликати ліцензію.

  Поскаржитись можна онлайн, також можна описати свою скаргу та направити листа на пошту nbu@bank.gov.ua, заповнити спеціальну форму. "Не треба мовчати", – зазначив Гетьманцев.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми