Росія з початку повномасштабної війни проти України збільшила торгівлю з деякими країнами ЄС і НАТО. Яскравий приклад – Туреччина, яка дозволяє оминати наслідки від санкцій.
Про це з посиланням на аналіз Атлантичної ради повідомляє "Голос Америки". Найбільше у Росії зріс товарообіг із Китаєм (на 27% на рік). Деякі країни скористаються можливістю купити дешеві російські енергоресурси, від яких відмовилися в ЄС.
"Індія та Греція імпортують дешеву російську нафту за цінами нижчими за ринкові. І це те, що викликає сплеск торгівлі там", – сказав Нільс Грем, співавтор доповіді Атлантичної ради. Туреччина продає у РФ електроніку, товари хімічної промисловості.
Товарообіг Індії з Росією виріс на 250% з 2021 року, що є найбільшим зростанням серед торгових партнерів Росії. Китай та Індія імпортували рекордні обсяги російської нафти в травні, за даними Reuters, близько 110 млн барелів за місяць.
Вашингтон попередив, що Москва прагне обійти цінову стелю, використовуючи трубопровід "Східний Сибір" та "Тихий океан" разом із портами на сході Росії, де Захід може менше контролювати торговельну діяльність.
У доповіді Атлантичної ради йдеться про те, що член НАТО Туреччина також є життєво важливим рятувальним колом для російської економіки, а обсяги торгівлі збільшилися приблизно на 93% з моменту вторгнення РФ в Україну. Туреччина продала Росії чутливі матеріали, такі як інтегральні схеми та напівпровідники, які можуть бути використані в системах озброєнь.