Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Обмінники все частіше відмовляються від доларів

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: долар, валюта, гривня

    В Україні банки та обмінники відмовляються приймати частину купюр. Українці масово скаржаться: під час обміну просять заплатити додаткову комісію у розмірі 10-14%, а деякі банкноти взагалі не беруть.

    1930_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    "Це абсолютно нормальна практика – 14% комісії за прийом у банках... До 1996 – майже всі. Банкноти після – з будь-якою інтервенцією, навіть найменш помітною", – пише Наталія Ємченко у відповідь на прохання у Facebook розповісти про проблеми з обміном доларів.

    Віктор Смоленський постійно стикається з проблемами під час спроби обміняти валюту. Пропонують фактично занижений курс (за рахунок комісії). "Аналогічно, був шокований, коли дізнався, що обмінники змінюють, але за заниженим курсом чи щось таке. Адекватна реакція на це, на мою думку, це слати до біса і йти в інший обмінник. Тому що мені це схоже на кидалово", – написав він.

    Віталій Васильчук розповів, що з купюрою у 100 доларів обійшов сім обмінників. В одних пропонували заплатити комісію у 10%, інші зовсім відмовлялися приймати банкноту.

    "З однією купюрою $100 ходив у 7(!!!) обмінників. У деяких взагалі не брали, у деяких пропонували із комісією 10%. Не беруть кожну другу купюру: там пляма, там друк, там прокол, там просто стара. Для того щоб поміняти купюру в обміннику без комісії, купюра повинна мати стан нової", – написав він.

    Чому не приймають банкноти

    За правилами касир чи співробітник обмінника має право оцінювати стан банкноти. За наявності незначних плям, пошкоджень, отворів, купюру зобов'язані обміняти. Якщо це відмовляються робити, українець має право залишити скаргу до НБУ. Кожен обмінник отримує ліцензію в Нацбанку і за порушення правил може заплатити штраф або навіть втратить ліцензію.

    Нацбанк уже відреагував на дії обмінників. Правила найближчим часом хочуть пом'якшити так, щоб обмінники не мали змоги відмовлятися від обміну.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Топ лайфхаков: куда спрятать деньги Топ лайфхаков: куда спрятать деньги
Важно скрывать личные сбережения от посторонних лиц. Самая очевидная причина – безопасность, скрытые деньги менее подвержены краже в случае взлома или...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми