Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українці продовжують скаржитися на проблеми з обміном доларів

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: обмінники, проблеми, долар

    Українці продовжують скаржитися, що не можуть спокійно продати готівку ні в банках, ні в обмінниках. До зовнішнього вигляду чи часу випуску купюр постійно виникають претензії. У найкращому разі доводиться отримувати за 100 доларів лише 90, у гіршому – банкноти взагалі відмовляються брати, повідомляючи, що це нібито "не гроші".

    4024_105422.jpg (79.44 Kb)

    Як розповів громадський діяч Артем Біденко, він особисто спробував обміняти 100 доларів на гривні. Але "бакси" просто не прийняли на касі – вирішувати проблему довелося через клієнтську службу банку.

    "Вирішив обміняти 100 доларів... Отже, відділення ПриватБанку на Ярославовому Валу 14а (Київ. – Ред.). Касир, побачивши купюру, повертає її назад – таке прийняти не можемо, вона в плямах. Без варіантів, навіть з комісією. "Це не гроші". Викликаю начальника відділення Ірину (прізвище відмовилася сказати, хоч це і державний банк). Про лист Нацбанку не знає, купюра має ознаки зношення, міняти ми нічого не будемо. Можете скаржитися, нам все одно, розвернулася і пішла", – розповів Біденко та показав фото купюри:

    Після цього він написав скаргу. Але проблему з обміном було вирішено тільки після суспільного розголосу та звернення до клієнтської служби.

    Як йдеться у матеріалі, на таких махінаціях обмінники можуть додатково збирати з клієнтів близько 30 млн доларів на місяць. Але в їхній заробіток має втрутитися Нацбанк – він має і інструменти впливу, і можливість контролю.

    Представники НБУ вже при цьому побували на засіданні профільного парламентського комітету. Також у Нацбнаку опублікували докладне роз'яснення. У ньому говориться:

    приймати гроші на інкасо обмінники та банки мають право;
    вводити додаткові курси, комісії, відмовлятися приймати купюри старого зразка – немає права;
    якщо вважаєте, що обмінники порушили ваші права, – скаржтеся до Нацбанку.
    Співрозмовники у Нацбанку кажуть: повноважень для того, щоби вказати обмінникам на порушення, достатньо. Це планують зробити найближчим часом. Скарги на обмінники приймають і на пошту, і гарячу лінію. Далі регулятор має право штрафувати та навіть позбавляти ліцензії тих, хто не захоче працювати за правилами.

    За правилами повинні приймати долари, якщо є:

    потертості;
    штампи, печатки, написи до 200 квадратних мм;
    до трьох плям по 5 мм;
    до трьох надрізів по 3 мм;
    до чотирьох отворів 1 мм.
    Усі, хто ці правила порушать, найближчим часом ризикують сплатити штрафи Нацбанку. У НБУ чітко наголошували, що банки не мають права встановлювати самостійно вимоги до купюр, це роблять центробанки, що їх випускають. І, до речі, долари 1996 року випуску дійсні в усьому світі.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нові відкриття у торгово-розважальному центрі Respublika Park Нові відкриття у торгово-розважальному центрі Respublika Park
Керівники (Василь Толстунов та Сергій Толстунов) найбільшого ТРК України – Республіка Парк – підсумували результати першої половини року т...
Криптогаманець Trustee Plus і європейська платіжна картка для швидких розрахунків Криптогаманець Trustee Plus і європейська платіжна картка для швидких розрахунків
Українці дедалі частіше стикаються з обмеженнями, які створюють додаткові труднощі для управління фінансами та користування ними. Криптогаманець Trust...
Як проксі-сервери допомагають захистити приватність в Інтернеті
В сучасному цифровому світі захист особистих даних та приватності в Інтернеті стає все важливішим. З кожним роком кількість кібератак, збору даних без...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми