Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Відкриття портів допоможуть українській економіці

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: інфляція, порти, економіка

    Це також стане стимулом для відновлення цілого ряду галузей.

    4024_105422.jpg (79.44 Kb)

    Розблокування морських портів України та відновлення експорту всіх видів продукції допоможе знизити ціни на імпортну продукцію, а відповідно – позитивно вплине на рівень інфляції. Крім того, повноцінна морська торгівля стане стимулом для відновлення цілого ряду українських галузей, які постраждали від війни та логістичних складнощів. Про це заявив експерт офісу реформ Кабінету міністрів Україні Максим Гардус.

    "Без сумніву, відкриття повноцінної роботи морських портів стане стимулом для відновлення галузей, в ціні продуктів яких логістична складова суттєва - це аграрна продукція, руда, вугілля, металопродукція, будівельні матеріали, сировина. Крім того, поновлення портів позитивно відіб’ється на здешевленні імпорту - як сировинного (будматеріали, нафтопродукти) так і високомаржинальних товарів, що доставляються контейнерами (техніка, одяг й т ін.) Це, зокрема, позитивно відіб’ється на показниках інфляції", - пояснив експерт.

    Він наголосив: Україна має використовувати всі можливі засоби тиску на РФ, і має достатньо підстав називати дії РФ піратством. Адже підчас захоплення Криму в 2014-м було захоплено безліч цивільних суден: портофлот 5-ти кримських портів (буксири, баржі, катери, плавкрани), судна ДП "Дельта-Лоцман" (лоцманські катери), ДП "Чорноморнафтогаз".

    "Під час повномасштабного вторгнення аналогічні акти піратства здійснено проти цивільних суден в портах Маріуполя, Бердянська, Генічеська та Херсону (буксири, катери, баржі, плавкрани). До того ж, викрадено багато приватних плавзасобів. Наразі йде інвентаризація та впорядкування відповідних втрат заради формування юридичної позиції щодо претензій та компенсацій в міжнародних судах", - нагадав Гардус.

    Він акцентував: свобода судноплавства – одна з провідних цінностей світової спільності, і в такому вигляді вона є одним з напрямків роботи ООН та Міжнародної морської організації.

    "Відкриття українських портів, таким чином, є корінним інтересом для збереження світового порядку, заснованого на правилах. І особливо цікаве нашим провідним контрагентам – споживачам нашого агроекспорту в Африці та Азії (особливо – Близькому Сході)", - резюмував експерт.

    Нагадаємо, раніше американський дипломат Курт Волкер закликав міжнародну спільноту покінчити з російським піратством у Чорному морі та розблокувати морські порти України. Зокрема, він запропонував підготувати програми страхування для тих компаній, які готові повернутись до співпраці з Україною, і закликав країни НАТО давати військову відповідь у разі, якщо РФ атакуватиме комерційні судна у міжнародних водах Чорного моря – адже це є актом піратства.

    Як відомо, Європейська Бізнес Асоціація, Американська торгова палата в Україні та Асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" звернулися до Організації об'єднаних націй (ООН) та Туреччини із закликом забезпечити вільне судноплавство у Чорноморському регіоні. У разі ж, якщо РФ не погодиться, до її кораблів пропонують застосовувати такі ж інспекції, як і до українських – адже вони можуть перевозити військові вантажі.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми