Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку презентувала текст законопроєкту про оподаткування криптоактивів представникам профільних державних органів та ринковій спільноті.
Він базується на положеннях європейського "Закону про крипторинки", передає ITC.
Закон передбачає податок на прибуток від діяльності на крипторинку за ставкою 18% і військовий збір у розмірі 1,5%. Податок треба буде платити, коли загальний фінансовий результат операцій з інвестактивами має позитивне значення, а платник володіє отриманими внаслідок цих операцій активами до 365 днів.
Член НКЦПФР Юрій Бойко сказав, що концепцію оподаткування створили за прикладом моделей західних країн.
"Якщо віртуальний актив куплено за 10 тисяч гривень, а продано за 11 тисяч гривень, то оподатковується різниця – одна тисяча гривень", – сказав він.
Верховна Рада 2021 року ухвалила законопроєкт "Про віртуальні активи". Він мав набути чинності після змін у Податковому кодексі. Але президент Володимир Зеленський наклав вето на документ та вніс деякі правки. Депутати під час повномасштабної війни безрезультатно намагались змінити податкове законодавство. За розробку законопроєкту взялись знову після того, як ЄС схвалив регламент регулювання віртуальних активів "Закону про крипторинки".
Якщо законодавство ухвалять, то регуляторами віртуальних активів будуть Національний банк і НКЦПФР. Закон розділить віртуальні активи за категоріями. Йдеться про токени електронних грошей, токени з прив'язкою до активів та інші віртуальні активи. Для випуску токенів із прив'язкою до активів на торгах емітент має бути авторизованою юридичною особою у НКЦПФР.