Фінанси. Гроші. Валюта, Бензин та енергетика, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що входить до 11-го пакету санкцій ЄС проти рф

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: санкції проти рф

    Рада ЄС затвердила 11 пакет санкцій проти РФ за її вторгнення в Україну. Крім посилення протидії обходу санкцій, заборонено імпорт російської нафти в Європу північною гілкою трубопроводу "Дружба", а також розширено список підсанкційних компаній. Крім того, посилено транзитні обмеження.

    4440_c72ae6c4ab275e66875025827611b4e1.jpg (32.15 Kb)

    Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії. "Комісія вітає ухвалення Радою 11-го пакету санкцій проти Росії. Цей пакет забезпечить ще більш ефективне застосування санкцій ЄС проти Росії на основі уроків, вилучених із їх реалізації за останній рік", – зазначили в ЄК.

    Що входить до 11-го пакету санкцій ЄС проти Росії

    Запроваджується механізм, який передбачає заборону експорту низки товарів та технологій у треті країни для запобігання їх реекспорту до Росії.
    Остаточно заборонено імпорт російської нафти північною гілкою "Дружби" до Німеччини та Польщі, імпорт нафти з Казахстану цією гілкою продовжиться.
    Запроваджено заборону на заходи у порти будь-яких танкерів, які здійснювали морське навантаження нафти з інших суден.
    Розширено список товарів та технологій, заборонених до транзиту через Росію.
    Введено нові санкції проти пропагандистів, у тому числі заборона мовлення ще п'яти каналів: "Царгород", RT Balkan, Oriental Review, New Eastern Outlook та Katehon.
    Загалом пакет включено санкції проти 87 компаній, які підтримують агресію РФ. Це юрособи не тільки з РФ та Ірану, але також з Китаю, Узбекистану, ОАЕ, Сирії та Вірменії.
    Загалом пакет включено санкції проти 87 компаній, які підтримують агресію РФ.
    Введено заборону на в'їзд причепів та напівпричепів із Росії.
    Запроваджено повну заборону вантажівкам з російськими причепами та напівпричепами перевозити вантажі до ЄС. Це дозволить припинити обхід заборони російським вантажним дорожнім операторам перевозити товари до ЄС.
    Розширено перелік персональних санкцій. До нього входять вищі військові чини, особи, які ухвалюють рішення про війну, особи, причетні до незаконної депортації українських дітей до Росії, судді, які ухвалювали політично вмотивовані рішення щодо громадян України, особи, відповідальні за пограбування культурної спадщини, бізнесмени, пропагандисти.
    Варто зазначити, що раніше трубопровід "Дружба" був винятком із нафтового ембарго ЄС. Це зробили на вимогу Угорщини, яка продовжує отримувати сировину з РФ за південною гілкою цієї "труби". Північна гілка веде до Польщі та Німеччини, які добровільно не закуповували російську нафту. Тепер їхню позицію закріплено юридично.

    Щодо посилення механізму обходу санкцій, то, як пояснили в Офісі президента України, йдеться про обмеження продажу та передачі чутливих технологій та продуктів подвійного призначення іншим країнам, які допомагають росіянам обходити санкції. Відповідно це має негативно вплинути на російський ВПК та їхню здатність виробляти ракети. Допомога в обході санкцій має стати невигідною для інших країн.

    Нафтові санкції проти Росії – чи є ефект

    У Росії в червні 2023 року офіційно визнали провал у наповненні держбюджету нафтодоларами. Було розкрито дані, які показують: нафтогазові доходи бюджету РФ за січень-травень скоротилися на 50%. Дефіцит бюджету при цьому зростає, "дірку" затикають коштами, які мали б забезпечувати "добробут росіян".

    У цілому нині доходи федерального бюджету РФ за підсумками п'яти місяців впали на 18,5% рік у рік, до 9,82 трлн рублів. У російському мінфіні визнають, що це сталося саме через зниження нафтогазових надходжень.

    Формально причиною такої невтішної статистики у Росії називають "високу базу порівняння минулого року, зниження цін на нафту Urals та скорочення обсягів експорту природного газу". По суті Кремль втрачає енергетичні доходи через нафтові санкції і відмову більшості країн Європи від російського газу.

    Водночас витрати країни-агресора зростають. За п'ять місяців витрачено 45,5% загального обсягу на рік. Порівняно з 2022 роком витрати вже збільшились на 26,5%. Таким чином, у Кремля залишається дедалі менше коштів для фінансування війни таким чином, щоби цього не відчували пересічні росіяни.

    Аналітики припускають, що на тлі зростання витрат через війну проти України та падіння доходів в умовах санкцій дірка у бюджеті перевищить річні призначення. Дефіцит покривають в основному за рахунок внутрішніх боргів та грошей із Фонду національного добробуту (ФНБ), з якого з початку року було вилучено майже 440 млрд рублів (5,4 млрд дол.).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми