Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Готівку в Україні можуть заборонити: ідея все ще сира

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: готівка, заборона

  Готівку в Україні можуть заборонити, однак це станеться не миттєво, розповідає заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма. Ідея все ще сира: немає чітких планів та пропозицій. Однак, ймовірно, українцям дадуть час у рамках реформи перевести всі готівку в безготівку, а в кожному населеному пункті за допомогою "Укрпошти" створять можливість відкрити банківську картку. Крім того, кожен продавець, включаючи продавців на ринку, повинні забезпечити можливість оплати терміналом.

  9719_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

  "На жаль, відбулася велика маніпуляція цим фактом. Але те, що це сталося, свідчить про те, що питання актуальне та чутливе. Було сказано, що ми аналізуємо такий досвід і сценарій переведення економіки на кешлес. Це все, що було сказано. Ми дійсно аналізуємо та дивимося, чи можна і як можна ввести", – пояснив Шурма, йдеться у матеріалі OBOZREVATEL.

  І хоча в Україні така ідея пройшла без загального схвалення, у Лондоні, де Шурма вперше про це сказав, усім сподобалося. Принаймні так каже заступник голови Офісу президента. "Я можу точно сказати, що реакція, яка була у залі, де була велика кількість як локального, так і міжнародного бізнесу, представників міжнародної організації, політиків, була надзвичайно позитивною", – каже він.

  Швеція значно скоротила кількість готівкових розрахунків. Дорогою "економіки без готівки" ця країна йде вже 10 років. Україна ж, каже Шурма, може пройти цей шлях швидше (бо швидко розвиваються технології).

  Перед цим потрібно:

  провести амністію капіталу (її вже проводили, проте процес загальмувався внаслідок повномасштабної війни);
  створити інфраструктуру ("Укрпошта" може забезпечити банківськими картками всіх мешканців сіл);
  провести навчання;
  покращити фінансовий моніторинг.
  В Україні немає ефективного контролю над сплатою податків, є корупція. Ідея полягає в тому, що без можливості дати хабар паперовими гривнями та отримати зарплату в конверті рівень тіньової економіки та хабарництва знизитися.

  Щоправда, вже зараз великі хабарі чиновником, як свідчать численні прес-релізи НАБУ, дають у доларах. А неофіційну зарплату можуть платити не лише готівкою у конверті, а й переводити на криптогаманець, на особисту картку.

  "Об'єктивно – люди не сплачують податки. Якщо подивимося на структуру доходів, то люди, які не в держсекторі працюють, до 60-70% не сплачують податки з усього доходу. Введення кешлесу – не йдеться, щоб це зробити різко в один момент. Це системний комплексний підхід, ступінчастий, який стосуватиметься до десятка реформ в інших сферах", – пояснює Шурма.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми