У Росії курс рубля знизився до найнижчої з березня 2022-го позначки. Курс долара становив 91,05 рубля, а курс євро вже досяг 100 рублів. Падіння російської валюти прискорилося після "заколоту" ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина, який вкотре показав слабкість Кремля.
Про це йдеться у даних Московської біржі. Водночас доходи від продажу нафти та газу скоротилися за січень-червень 2023-го вдвічі. Агресору вдалося заробити 37,4 млрд доларів, що на 47% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Російська економіка може ніколи не оговтатися від цієї війни, принаймні доти, доки не відбудеться значна зміна режиму. Економічна перемога над Путіним вже відбулася незалежно від того, що відбувається на полі бою, писало видання The Telegraph.
Ізоляція Росії посилить її залежність від Китаю, залишивши її відкритою для експлуатації. "Ніколи ще не було гіршого часу для того, щоб намагатися вести справи з Росією. У 1930-х роках Мексика була провідним виробником нафти, але після того, як основні активи нафтової компанії були конфісковані, вона була заморожена на світових ринках, експорт скоротився вдвічі, і нацистська Німеччина стала її єдиним великим клієнтом", – йдеться в публікації.
Історія завжди розігрується однаково, і завжди та країна, яка захоплює приватну власність, закінчує погано. Відрізана від решти світу та позбавлена іноземних інвестицій, РФ не зможе мобілізувати ні гроші, ні досвід, які їй знадобляться для відновлення навіть після закінчення війни.