Найближчими роками в Україні не очікується зростання попиту на іноземну валюту – зокрема, й на долар. Відтак і інтерес українців до її курсу згасатиме.
Про це розповів аналітик Центру біржових технологій Максим Орищак, повідомляє UBR.ua. Він зазначив: такі ж настрої простежуються у всьому світі, а тому Україна в цьому питанні не унікальна.
Орищак пояснив: у світі інтерес населення до курсів на готівковому ринку дедалі більше падає. І це все більше стає прерогативою провідного зовнішньоекономічної діяльності бізнесу.
"Ми не очікуємо зростання попиту на іноземну валюту в Україні найближчими роками загалом. У світових тенденціях спостерігається зниження інтересу населення до валют інших країн, тоді як бізнес поступово усвідомлює скорий перехід на використання криптовалют або електронних валют", – розповів експерт.
При цьому він наголосив: у втраті людей інтересу до готівкового курсу – і, отже, покупки готівки – є позитивні моменти. Зокрема, за його словами, в Україні це одна з причин збереження міцної гривні.
Який курс долара в Україні сьогодні
Курс готівкового долара у банках України завмер. 14 липня вартість американської валюти в середньому становить 36,8/37,35 грн за долар (купівля/продаж). Порівняно зі значеннями попереднього дня, курс не змінився ні в купівлі, ні в продажу.
Найдешевше серед найбільших банків долари 14 липня продають ОТП, Універсал Банк та державний ПриватБанк – усі по 37,2 грн. Найдорожче купити американську валюту пропонує державний Ощадбанк – 37,75 грн.
Купує долари за найнижчою ціною ОТП (36,15 грн.). А найвигідніше сьогодні продавати долари в Укрсиббанку (по 36,8 грн).
Чого чекати
На думку начальника департаменту казначейства Глобус Банку Тараса Лєсового, протягом тижня 17-23 липня на валютному ринку України збережеться відносний спокій. Курс перебуватиме у своїх нових межах, максимально наближених до офіційного курсу: 36,7-37,7 грн/долар.
При цьому банкір прогнозує, що найближчими 1,5-2 місяцями на готівковому валютному ринку спостерігатиметься поступове зміцнення гривні до долара і євро аж до об'єднання з офіційним курсом. Лєсовий зазначив, що на початок липня різниця між офіційним та готівковим курсами вже становить у середньому 0,5-1%, що є наочним свідченням стабільності та прогнозованості валютного ринку.