Вранці 18 липня українські банки виставили готівковий курс долара на середньому рівні 36,7/37,35 грн (в купівлі/в продажу). Це на 5 коп. дешевше в купівлі, ніж днем раніше. У продажу ціна американської валюти залишилася на колишньому рівні.
Серед великих банків найвищий курс купівлі виставили ПУМБ та Укрексімбанк – 36,75 грн. Найнижчий – OTP Bank – 36,15 грн.
Продають долар найдорожче у Креді Агріколь Банку – по 37,6 грн, а також в Укрексімбанку – по 37,55 грн. Найдешевше – в OTP Bank та ПриватБанку, 37,2 грн.
Також деякі великі банки встановлюють картковий курс, але зараз він працює тільки для операції купівлі іноземної валюти з подальшим внесенням на депозит. Просто так купити долари на картку неможливо – заборона діє ще з початку війни.
На чорному ринку курс виставили на рівні 37,09/37,18 грн (у купівлі/у продажу). Це:
на 1 коп. дорожче купівлі, ніж днем раніше;
на 1 коп. дешевше у продажу.
Офіційний курс долара, за даними Нацбанку, залишається фіксованим. Він складає 36,56 грн.
Як на курс вплине "скасування" Росією зернової угоди
За словами ексголови ради Незалежної асоціації банків України Олени Коробкової, оголошена Росією зупинка зернової угоди не призведе до швидкої девальвації гривні. Однак у разі остаточного припинення морського експорту зерна Нацбанку доведеться збільшити продаж іноземної валюти приблизно на 1 млрд доларів на місяць. Ці дії:
призведуть до скорочення обсягу золотовалютних резервів України;
дозволять зберегти стабільність української валюти
"Вимушена втрата цього експорту загрожує не лише торговому балансу, а й заробіткам українських аграріїв, не кажучи вже про ВВП загалом та про світову продовольчу безпеку. Водночас у найближчій перспективі стабільності гривні це не загрожує", – пояснила Коробкова.