Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Фіксований курс долара вже відживає своє

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: фіксований курс долара

  Україні доведеться повернутися з фіксованого курсу долара до гнучкого, проте термін такого переходу не встановлений. Водночас однією з передумов "розморожування" офіційного курсу, що встановлений на рівні 36,6 грн/дол., є наближення готівкового курсу до цього ж показника. І ця умова майже виконана.

  8274_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Про це розповів голова Національного банку України Андрій Пишний в інтерв'ю ICTV. Курс готівкового долара станом на 1 серпня становить 37-37,5 грн.

  "Було 36,6 (грн/долл., офіційний курс. - Ред.), а в обміннику на вулиці – 42 грн/долл. Одна з передумов, щоби перейти до валютної лібералізації – урівняти (ці курси. – Ред.), зробити гривню більш привабливою, щоби вона розглядалася вже як інструмент і для заощаджень, і для ведення бізнесу", – пояснив Пишний.

  Крім того, важливими факторами є обсяг золотовалютних резервів (він уже рекордний за всю історію незалежності), попит на іноземну валюту та довіру населення та бізнесу до гривні. "Наразі ми бачимо: чиста пропозиція валюти перевищує чистий попит. Українці продають валюти більше, ніж купують. Депозити в гривні за своїм обсягом зростають. Це все передумови, які дозволять НБУ поступово скасовувати адміністративні обмеження на рух капіталу, які створюють незручності і громадянам, і бізнесу" , – зазначив Пишний.

  Втім, це не означає, що саме курс буде лібералізовано вже найближчим часом. Нацбанк дійсно затвердив стратегію валютної лібералізації та пом'якшення валютних обмежень.

  "Правда також і в тому, що ця стратегія не має календарного графіку впровадження. Немає такого, що до 1 вересня ми зробимо щось, а в жовтні зробимо наступний крок. Ні. Ми працюємо над тим, щоб створити передумови, які дозволять нам поступово пом'якшувати валютні обмеження, не створюючи додаткові ризики для економіки, адже війна триває. І це головний фактор, що змушує нас бути до певної міри дуже обережними, але максимально практичними", – пояснив голова НБУ.

  За словами Пишного, фіксований курс як антикризовий захід вже відживає своє. Але завдання НБУ полягає не в якнайшвидшому його скасуванні, а у створенні умов для безболісного переходу.

  "Гнучкий курс – це один із елементів нормальності. З війною українська економіка через антикризові заходи стала дуже затиснутою в адміністративних обмеженнях. Це відіграло дуже позитивну роль, в якийсь момент кризу вдалося схопити і не дати їй розвиватися. Але потім поступово це треба відпускати – залежності від того, які створено передумови", – наголосив Пишний.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми