В Україні зросли відсотки за банківськими депозитами для громадян. Так, у червні середньозважена ставка за новими вкладами становила 14,2%. Втім, ця статистика ще не враховує впливу зниження облікової ставки, яке відбулося наприкінці липня. А тому ситуація може невдовзі змінитись.
Про зростання ставок повідомив Національний банк України (НБУ). При цьому на плани банків не вплинув анонс переходу до циклу зниження облікової ставки, який Нацбанк оприлюднив у червні.
"Як свідчить опитування банків, 95% респондентів підвищили ставки за гривневими вкладами. Навіть у червні, після того, як НБУ анонсував можливість швидшого переходу до циклу зниження облікової ставки, ставки за роздрібними депозитами різної строковості продовжили зростати. Середньозважена ставка за новими строковими вкладами у гривні сягнула 14,2%", – зазначили в НБУ.
У результаті другий квартал поспіль триває і покращення структури банківських вкладів, зазначили в НБУ. Так, за шість місяців 2023 року зростання обсягу строкових коштів домогосподарств у гривні становило 23,3%, а їхня частка в загальному портфелі збільшилася на 4,3 відсоткового пункту.
Як розповів директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв, у найближчому майбутньому депозитні ставки все ж таки можуть піти вниз. За його підрахунками, ставки за вкладами у гривні вже до вересня можуть скоротитися на 1-2 відсоткові пункти – у середньому до 11-12% за вкладами на 3 міс. та до 16% за вкладами від 3 міс. до 1 року.
Втім, з урахуванням зниження інфляції реальний прибуток від вкладів не зміниться, вважає банкір. Загалом у третьому кварталі 2023 року (липень, серпень, вересень) чистий прибуток за новими вкладами становитиме від 3% до 5% у гривні. Показник залежить від терміну депозиту й темпів інфляції. Проте загалом вклади продовжуватимуть покривати зростання споживчих цін.