Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні рекордно зростає кількість виданих кредитів

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: кредити

  В Україні лише за півроку 2023-го оформили 3,8 млн мікрокредитів на загальну суму 18,4 млрд грн. Щомісяця українці беруть 650 тис. мікрокредитів, а сума боргу вже сягнула 8,9 млрд грн.

  6121_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це йдеться у розрахунках Opendatabot. Щомісяця українці оформлюють у 1,5 разу більше мікрокредитів, ніж у 2022-му, але все ще у 1,8 разу менше відповідного періоду 2021: тоді за місяць, у середньому, видавалося 1,17 млн мікрокредитів.

  Проте кількість виданих кредитів щокварталу зростає. Так, за ІІ квартал (квітень-червень) приріст становив 7%. Порівняно з І кварталом поточного року, коли приріст становив 18%, темпи трохи вщухли. Середня сума кредиту дещо зменшилась у другому кварталі: на 7% – з 4931 грн до 4564 грн. Для порівняння, минулого року у ІІ кварталі середня сума становила 3810 грн, а у ІІ кварталі 2021 – 4468 грн.

  На відміну від 2022-го, заборгованість за кредитами продовжує зростати: +1,4% за квартал. Проте, порівняно з початком поточного року, коли приріст за квартал досяг 9,4%, зростання заборгованостей дещо знизилося. З початку повномасштабної війни кількість зареєстрованих фінансових компаній скоротилася на третину: з 935 на початок 2022 до 629 на липень поточного року.

  Українцям доведеться переплачувати у рази

  Головна проблема таких позичок – величезні кредитні ставки. Їх розмір сягає сотень тисяч відсотків на рік. Хоча, надаючи позику, ніхто не планує повертати гроші за рік. Гроші надаються на період до місяця. Річний процент ризикує заплатити той клієнт, який відмовиться повертати кошти.

  Більшість мікрофінансових організацій обіцяють кредит під 0,01% на день. Компанії дійсно пропонують акції (для першої позики), проте така пропозиція – спроба залучити клієнта до мікрокредитування. Наприклад, одна з компаній на своєму сайті обіцяє за кредит на 15 тис. грн на місяць взяти відсотки лише у 45 грн.

  Однак уважний клієнт може знайти на тому самому сайті справжні умови кредитного продукту. На перший кредит реальна річна відсоткова ставка - від 30341,06 до 105015,32% (!) Річних. Практично будь-який клієнт, який вчасно не поверне кредит, опиниться у борговій ямі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми