Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українці масово скаржаться на погану якість доларів від "Привату"

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ПриватБанк, долари

  Українці масово скаржаться на погану якість банкнот долара, що їх видають у відділеннях ПриватБанку. На вимогу НБУ банк змушений приймати купюри навіть із незначними ушкодженнями, однак після цих же "поганих" банкнот намагається продати клієнтам. Про те, що відбувається з валютою та які права є у клієнта, читайте у матеріалі.

  8274_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Українці масово скаржаться на долари від "Привату"

  Одна із найпопулярніших скарг на українські банки у профільному форумі "Мінфін": погана якість купюр. Українці кілька разів на тиждень розміщують скаргу на долари від "Привату". Іноді пропонують купюри 1996 року (раніше такі банки не приймали, тому клієнти неохоче беруть такі банкноти)

  Наприклад, один із клієнтів поскаржився на те, що вже близько місяця намагається зняти свої гроші з валютного рахунку. При замовленні у касі 2 тис. доларів видають лише 300-400 доларів, причому частина купюр – з плямами, старого зразка і т.д.

  У Дніпрі клієнт "Привату" заявив, що він обійшов п'ять відділень банку і йому скрізь пропонували валюту старого зразка та у зношеному стані. "Ніхто і ніде такі банкноти брати в руки не хоче. Обмінники хрестяться, бачачи такий долар", – поскаржився клієнт.

  Ще одна клієнтка поскаржилася на валюту, яку замовила наперед. У відділенні їй запропонували банкноти 1996 року, проте вона відмовилася.

  У "Приваті" зазначають: усі купюри пройшли перевірку та є дійсним платіжним засобом. Вони мають право їх видавати та зобов'язані приймати таку валюту. При цьому клієнт має право відмовитися від купівлі банкнот, які його не влаштовують.

  Що сталося із доларами у ПриватБанку?

  ПриватБанк, як і всі банки та обмінники, згідно з рішенням НБУ зобов'язані приймати в українців банкноти навіть із незначними ушкодженнями. Це сталося після скандалу через відмову банків та обмінників приймати купюри навіть з невеликими плямами та пошкодженнями, банкноти, випущені 1996 року (хоча вони також вважаються дійсними).

  Тобто українці масово скаржилися на те, що банки та обмінники відмовляються приймати долари. Нацбанк змінив правила та зобов'язав банки приймати такі купюри. Однак банкам та обмінникам потрібно кудись подіти ту валюту, яку вони одержують від клієнтів.

  І якщо вони купили у клієнта купюри з плямами, банкноти 1996 року, то мають продати їх іншому клієнту. Тому іншого виходу, окрім як продавати "погані" банкноти, банки та обмінники не мають. Однак клієнт не зобов'язаний брати купюру, яку йому пропонують, якщо вона його не влаштовує. Будь-якої миті можна відмовитися від купівлі валюти.

  Щоправда, касири часто замість обміняти долари з плямами на ті, які не мають пошкоджень, заявляють клієнтам, що інших банкнот у них немає.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми