Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Топ-3 причини потрапляння до Реєстру корупціонерів

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: реєстр корупціонерів

    Найчастіше в Україні потрапляють в Реєстр корупціонерів за порушення вимог фінансового контролю (зокрема, через проблеми з деклараціями), конфлікт інтересів та хабарництво. За виявлені порушення корупціонерів, переважно, штрафують, натомість є й вироки із реальним строком за гратами та конфіскацією майна.

    1174_unnamed.jpg (24.93 Kb)

    Про це повідомляє Опендатабот.

    У Реєстрі корупціонерів зібрано інформацію з 2010 року — проте за цей «стартовий» рік зафіксовано лише 9 корупційних порушень. Повноцінно перелік запрацював з 2011 року.

    Кількість справ про корупцію, зафіксованих в Реєстрі, почала активно зростати з 2018 року — тоді за рік кількість виявлених порушників зросла в 1,7 разів. Проте піковим та найбільш плідним на корупціонерів став 2021 рік. Тоді кількість справ у Реєстрі сягнула рекордних 6850 порушень. Це в 1,6 рази вище, ніж їхня кількість за півтори роки великої війни: так, за весь 2022 рік перелік поповнився 2585 справами, а за 9 місяців поточного року додалося 1586 порушень.

    Хто найчастіше потрапляє до Реєстру корупціонерів

    Серед цих корупціонерів є ті, які внесені до Реєстру два або більше разів через тривалий процес розгляду їхніх діянь у різних судових провадженнях. Також є особи, які вчинили два або більше корупційних правопорушень.

    За що людину вносять до Реєстру корупціонерів

    Найбільшу кількість фігурантів внесено до Реєстру через порушення вимог фінансового контролю — зокрема, у 84% випадків це стосується несвоєчасного подання декларацій.

    Друга за поширеністю причини — порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. У Реєстрі зафіксовано 4663 таких випадків.

    Топ-3 причин, через які люди потрапляють до Реєстру корупціонерів, замикає хабарництво — через пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі в Реєстрі опинилися 4606 осіб.

    Варто зазначити, що наразі у в 2044 справах в Реєстрі відсутня кваліфікація правопорушення — через це вони виключені з загального переліку причин.

    Як карають корупціонерів в Україні

    Найчастіше фігурантів реєстру корупціонерів штрафують — таке покарання застосовано у 33 908 справах. Варто зазначити, що у 56% або 19 043 випадках ці штрафи становлять 850 грн.

    Другий за поширеністю вид покарання — позбавлення волі. За грати потрапило 3285 корупціонерів, з них 346 отримали так звані «умовні» строки. Замикає топ-3 конфіскація майна — цей вид покарання застосовано лише у 1377 справах.

    Варто зазначити, що найбільш розповсюджена практика покарань — комбінування декількох видів відповідальності. Зокрема, йдеться про накладення штрафу та конфіскація або ж штраф та позбавлення права обіймати певні посади.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium отримав визнання за допомогу ЗСУ Конструктор сайтів Weblium отримав визнання за допомогу ЗСУ
Український конструктор сайтів Weblium отримав заслужену відзнаку від фонду KOLO за свій внесок у підтримку Збройних Сил України. Ця відзнака є визнан...
Спецодяг для осені від компанії «ПромЗІЗ-Спецодяг»: інноваційні рішення Спецодяг для осені від компанії «ПромЗІЗ-Спецодяг»: інноваційні рішення
Спекотне літо закінчується, на підході сезон дощів, вітрів та сльоти. Але професіонали працюють у будь-яких складних умовах, потребуючи якісного захис...
Що таке системні гербіциди: ефективне знищення бур'янів Що таке системні гербіциди: ефективне знищення бур'янів
Системний гербіцид – це тип хімічного препарату, який використовується для контролю небажаних рослин (бур'янів) у сільському господарстві та садівницт...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми