Фінанси. Гроші. Валюта, Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні готують глобальну реформу усієї системи соцзахисту

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: соцвиплати, реформа

  В Україні готується глобальна реформа усі системи соціального захисту. Глава профільного міністерства Оксана Жолнович називає цей процес "переформатуванням". У його ході в країні з'явиться новий Соціальний кодекс, а пільги будуть переглянуті та уніфіковані .

  9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

  "Зараз ми пишемо новий Соціальний кодекс, і в рамках глобального переформатування пільг їх переглядатимемо і уніфікуватимемо", - заявила Жолнович в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

  Вона також прокоментувала свою нещодавню заяву про те, що в Україні потрібно " зламати все, що є сьогодні соціальним ". За її словами, йшлося не про відміну допомоги тим , хто її потребує, а саме про зміну системи їх призначення та надання.

  "Я мала на увазі, що вся система соціальної підтримки сьогодні нам, на жаль, дісталася у спадок від Радянського Союзу з радянських часів. Дуже довгий проміжок часу будувалася за наративом, коли у дуже багатьох людей заохочувалися патерналістські настрої:" Давайте ми вам дамо якусь -Невелику виплату і забудемо про вас ". Але ж так не працює", - пояснила Жолнович.

  В результаті, за її словами, Україна отримала "величезну армію" одержувачів допомоги, а бюджет соціальної політики став найбільшим у всьому уряді. "У якийсь момент може настати просто межа ", – попередила міністр.

  "13 мільйонів людей, які застраховані, працюють, із податків яких сплачуються різні соціальні витрати, можуть перестати працювати, недостатньо заробляти. Ми можемо виплачувати рівно стільки, скільки заробляємо", – додала Жолкович. За її словами, коштом 13 мільйонів платників податків уже зараз здійснюються виплати таким категоріям:

  11 мільйонів пенсіонерів;
  3 мільйони людей з інвалідністю;
  60 тисяч дітей сиріт;
  майже 3 мільйони домогосподарств, які отримують субсидії.
  "Ось уявіть собі, що на одну працюючу людину припадає кілька утриманців, і кожен із них має отримувати адекватну допомогу. Тому якщо ми говоримо про підтримку в тисячу гривень, вона ж ні про що. Це має бути хоча б 5 тис. грн . Можемо Чи ми стільки заплатимо? А скільки тоді потрібно нам податків з кожного збирати?" - Розповіла міністр.

  За її словами, саме ці проблеми і покликана вирішити майбутню реформу. При цьому необхідно розмежувати, що є гарантією від держави, а що є привілеєм .

  "Я не хочу сказати, що виплати у всіх заберуть, або що всіх позбавлять, і у нас немає соціальних виплат. Це неможливо, це безглуздо та нераціонально. Але кожна виплата має бути оцінена на її адекватність. І якщо вона нічого за собою не несе " . , а просто так історично склалася, то, очевидно, вона має бути переформатована на щось інше, на якусь підтримку, яка буде людині справді потрібна та дієва. Ось це і є новий суспільний договір”, – резюмувала міністр.

  Нагадаємо, раніше заява Жолнович про те, що багато громадян занадто сильно розраховують на соцвиплати, обурила українців. Особливо болісно, ​​судячи з коментарів у мережі, було сприйнято фразу про "зону комфорту" , в якій нібито знаходяться одержувачі соцдопомоги. Як пояснювала міністр, йшлося про те, що поки отримувачі виплат від держави бояться їх втратити, вони перебувають у залежному стані, а натомість мають шукати способи і самостійно стати на ноги.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу
У сучасному бізнес-середовищі ефективне ведення бухгалтерії є ключовим фактором успішного функціонування будь-якої компанії. "Шатило і Партнери" - це ...
З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana
Приємною новиною поділилися з українцями розробники криптогаманця Trsutee Plus на заході Solana KUMEKATHON! Meetup, оголосивши про підтримку розрахунк...
Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми