Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Україною "гуляють" якісні підробки гривень

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: фальшиві гроші

  Виявлені в Україні перед повномасштабною війною фальшиві гривні становили певну загрозу для торгівельних закладів. Причина - шахраї досить якісно імітували ультрафіолетовий захист, отже, такі гроші могли пропускати на касах під час перевірки з використанням ультрафіолетових детекторів. Відповідно, українці могли отримати такі купюри і на здачу. Найчастіше ж фальшивомонетники намагаються підробити купюри високих номіналів 200 та 500 грн.

  9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

  Про це розповів начальник управління організації виготовлення та захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Валерій Строчков, повідомляє The Page . Він зазначив: банківській системі ж такі гроші не загрожували.

  "Протягом великої війни жодних форс-мажорів із підробленими гривнями не було. Ситуація залишається стабільною та контрольованою", – сказав Строчков, зазначивши: на це вплинув, зокрема, високий захист гривневих купюр.

  Справа в тому, що нині в обігу переважають банкноти четвертого покоління із посиленою системою захисту. Їхній Нацбанк ввів в обіг у 2015-2020 роках. І хоча шахраї зрідка намагаються підробляти такі купюри, фальшивки виходять низькоякісними "і розраховані на неуважність громадян та касових працівників".

  "Для банкнот високих номіналів – 100, 200, 500 та 1000 грн, – які зловмисники найчастіше намагаються підробити, застосовують інноваційні оптично-змінні елементи. Їх громадянам легко перевірити, а зловмисникам дуже важко відтворити", – пояснив Строчков.

  Скільки знайшли фальшивок

  У передвоєнний 2021 НБУ вилучив майже 21 тис. підроблених купюр на 8,2 млн грн. За словами Строчкова, переважно це були банкноти:

  500 грн зразка 2006 року – 59% від загальної кількості вилучених з обігу підробок;
  200 грн. зразка 2007 року – 31%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми