Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Обсяги міжнародної допомоги будуть знижуватися: дані НБУ

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, обсяги міжнародної допомоги

  Значна частина бюджетних потреб України і надалі фінансуватиметься за рахунок міжнародної допомоги. Однак обсяги будуть знижуватися.

  6121_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на «Інфляційний звіт» Національного банку України (жовтень 2023 року).

  За даними НБУ, обсяг фінансової підтримки цього року перевищить 45 млрд доларів, з яких станом на кінець жовтня отримано вже понад 35 млрд доларів (з них 24,3 млрд доларів позики). У 2024−2025 роках офіційне фінансування залишатиметься значним, хоча і поступово зменшуватиметься — до 38,5 і 25,0 млрд доларів відповідно.

  «Для отримання таких обсягів допомоги критично важливою залишатиметься виконання Україною взятих на себе зобов’язань та активна співпраця з МВФ та іншими міжнародними партнерами», — йдеться в огляді.

  Зі зниженням безпекових ризиків та пришвидшенням економічного відновлення, увага міжнародної допомоги зміщуватиметься з підтримки макроекономічної стабільності в бік відбудови та реформування країни, додали в НБУ.

  Кабінет Міністрів у проекті державного бюджету на 2024 рік до першого читання прогнозував, що міжнародна підтримка України становитиме 41,4 млрд доларів. Серед планів макрофінансова допомога ЄС — 9 млрд доларів, кредит МВФ за програмою EFF — 5,4 млрд доларів, кредит Міжнародного банку реконструкції та розвитку — 2 млрд доларів, допомога уряду США та інших офіційних кредиторів — 25 млрд доларів.

  Однак в проекті бюджету до другого читання обсяг зовнішньої допомоги зменшено до 39,5 млрд доларів. Водночас обсяг внутрішніх запозичень збільшений на 2,5 млрд доларів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми